Budějovice - Zlín 3:6Zlín famózně otočil zápas na jihu Čech a venku vyhrál podeváté za sebou

České Budějovice

Hokejisté Zlína předvedli ve 24. kole extraligy nevídaný obrat a vyhráli v Českých Budějovicích 6:3, přestože již v šesté minutě prohrávali 0:3. Zlín tak potvrdil pozici nejlepšího týmu na kluzištích soupeřů, kde vyhrál již podeváté za sebou.

Jihočeši přitom měli raketový nástup. Na konci první minuty vystihli rozehrávku hostí ve středním pásmu a Hanzal v prostoru mezi kruhy prostřelil Sedláčka. O minutu později nabruslil k pravé tyčce zlínské branky Langhammer a zacílil mezi brusle dezorientovaného Sedláčka, jenž nechtěně přesměroval puk za brankovou čáru.

Zlínští trenéři vystřídali gólmany, ale Horčička kapituloval již v šesté minutě, kdy českobudějovická přesilovková formace rozehrála rychlou kombinace, na jejímž konci byl Michálek. Hosté se ale přesto nepoložili a ještě v první třetině dokázali v početní výhodě snížit, když Linhart z levého kruhu prostřelil klubko hráčů před sebou.

V úvodu druhé třetiny, kdy dobíhal dvouminutový trest Hamrlíka z první části, se domácí už radovali po střele Kotalíka od modrá čáry, ale rozhodčí domnělý gól neuznali. Následně byl vyloučen Podlešák a sotva se vrátil do hry, trefil se Matějíček od modrá čáry podruhé za Kantorova záda. Vyrovnávací zásah se Valachům podařil dokonce při vlastním oslabení, kdy se Čech rozjel po pravém křídle a nikým neatakován zakončil sólo úspěšnou střelou.

Hráči Zlína viditelně ožili, zatímco domácím chvíli trvalo, než se vzpamatovali ze ztráty náskoku. Šanci měl sice Hanzal po zpětné přihrávce Michálka, ale skórovali znovu hosté. Z dálky od bočního mantinelu se trefil Matějíček a z prostoru mezi kruhy po rychlé akci přesně pálil Holík.

Při trestu Balaštíka na začátku třetí třetiny zastavil Horčička pravým betonem Prospalovu střelu z bezprostřední blízkosti. Domácí obléhali zlínskou branku i v dalším průběhu, ale neujaly se pokusy Hanzala, Knotka ani Deje. V 55. minutě trefil Prospal tyčku. Hosté se jen bránili a brankáře Lakosila, jenž vystřídal Kantora na posledních 20 minut, prakticky neohrozili. Vítězství ale dokázali uhájit a deset vteřin před koncem v přesilovce přidali šestý gól.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hanzal (Prospal), 2. Langhammer (Kotalík, Kolarz), 6. Michálek (Hanzal, Prospal) - 12. Linhart (Leška, Hamrlík), 25. Matějíček (Tesařík), 27. F. Čech (Holík), 38. Matějíček (Honejsek, Veselý), 39. Holík (F. Čech, Honejsek), 60. Hamrlík (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4122.
České Budějovcie: Kantor (41. Lakosil) - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz (32. Prokop), Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - L. Kohn, Knotek, Šimánek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Zlín: J. Sedláček (2. Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenér: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.