Liberec - Karlovy Vary 3:1Poslední Liberec góly v závěru udolal Karlovy Vary, prosadil se i Duda

11. Nosek 0 : 1
26. Duda 1 : 1
57. Čakajík 2 : 1
58. Duda 3 : 1

Liberec

Hokejisté Liberce porazili v 24. kole extraligy Karlovy Vary 3:1, když o své výhře rozhodli dvěma vstřelenými góly v přesilové hře v samotném závěru. Dvě branky Tygrů vstřelil útočník Radek Duda, kterého Severočeši angažovali dnes. Energie nenavázala na předešlé tři výhry a klesla na předposlední místo tabulky.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ale Závorku v karlovarské brance pořádně neohrozili. První větší šanci měl ve 4. minutě hostující Pech, který vystihl chybnou rozehrávku Čutty a trefil tyč. V následné liberecké přesilovce si první zákroky připsal také Závorka.

Možnost přesilové hry měla i Energie, ale svou první početní převahu ještě nevyužila. Hosté však dostali další možnost a po faulu Kajínka dokonce 36 vteřin trvající výhodu pět na tři. V době, kdy se na led vracel první liberecký hráč, napřáhl od modré Nosek a střelou pod břevno otevřel skóre utkání.

Zvýšit na rozdíl dvou branek mohl Polák, ale v dobré příležitosti přestřelil Pincovu branku. Šanci na vyrovnání dostali domácí na konci první třetiny, kdy hráli přesilovou hru. V té nebezpečně tečoval Čakajíkovo nahození Víšek, nicméně Závorka byl připraven.

Úvod druhé třetiny moc hokejové krásy nepřinesl, kombinace vázla na obou stranách a ani jeden tým se nedokázal dostat do vážnější střelecké příležitosti. Ve 26. minutě se však Tygři dočkali vyrovnání. Vlach vybojoval kotouč pro Nedvěda, jehož střelu dorazil za Závorku Duda.

Domácí po vyrovnání ožili, jejich tlak však přibrzdil Dudův faul. V polovině utkání se sám před Pincem objevil Zucker, liberecký gólman byl na místě. Na druhé straně měl stoprocentní šanci Bárta, ale Závorka předvedl skvělý zákrok. Poté se domácí m naskytla možnost 40 vteřin trvající výhody pět na tři, ale Závorku neohrozili a naopak mohli sami inkasovat. Kumstát ujížděl sám na Pince, ale ten se vyznamenal.

Šance střídala šanci, domácí mohl poslat v početní výhodě do vedení Duda, ale Závorka byl proti. Ihned po návratu z trestné lavice se na Pince řítil osamocený Polák, ale neuspěl.

Třetí třetina začala opatrně z obou stran, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Strhnout vedení na stranu Energie mohl Skladaný, jeho střela však skončila na Pincových betonech. Na druhé straně to šikovně zkoušeli Duda s Pospíšilem, ale ani oni si na Závorku nepřišli. Obě mužstva se i nadále soustředila spíše na obranu a moc šancí k vidění nebylo. Sedm minut před koncem hráli domácí přesilovku. Tygři Závorku zasypali několika ranami, ale ani jedna z nich si cestu do sítě nenašla.

Sotva se Energie ubránila, fauloval Polák Dernera a putoval předčasně pod sprchy. Domácím se tak naskytla velká příležitost jak rozhodnout utkání. A Liberečtí ji hned po minutě dokázali využít. Střelou od modré se poslal domácí do vedení Čakajík. Tygři navíc pokračovali dál v početní převaze, ve které se nenápadnou bekhendovou střelou podruhé v zápase prosadil Duda a definitivně tak rozhodl o osudu utkání.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Duda (R. Vlach, P. Nedvěd), 57. Čakajík (Filippi, Dušek), 58. Duda (Víšek, Šmíd) - 11. D. Nosek (Pech). Rozhodčí: Homola, Wagner - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:8, navíc V. Polák (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3474.
Liberec: Pinc - Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, D. Kajínek, Štich - Pospíšil, P. Nedvěd, Duda - Víšek, Dušek, Bárta - L. Krejčík, Filippi, Špaček - Jonák, R. Vlach, J. Vlach - Skořepa. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Kloz, Jan Látal - Kumstát, Pech, Zaťovič - J. Doležal ml., Pohl, V. Polák - T. Káňa, Skuhravý, Skladaný - Košťál, Heřman, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.