Plzeň - Zlín 4:2Plzeň porazila Zlín a upevnila si vedení v extralize

51. Gulaš 3 : 1
54. Straka 4 : 1
57. Okál 4 : 2

Plzeň

Hokejisté Plzně zdolali ve 25. kole v souboji prvního s druhým Zlín 4:2 a upevnili si vedení v extralize. Zlín tak podlehl venku poprvé po devíti výhrách a promarnil šanci se bodově dotáhnout na Indiány. Duel se hrál netradičně už od 14:00, protože Berany čeká hned v pondělí domácí předehrávka 27. kola s pražskou Slavií.

Domácí se od úvodního vhazování tlačili dopředu, během prvního střídání ovšem zlínský gólman Sedláček dokázal svým levým betonem zasáhnout proti bekhendovému zakončení osamoceného Gulaše. Z protiútoku zahrozil tečí Köhler, ale Raskův nástupce Mazanec dokázal včas zareagovat. Více práce měl ale jeho protějšek Sedláček, jehož v dobré pozici nepřekonal po krásné kombinaci celého prvního útoku Indiánů Gulaš a v přesilové hře Plzně v 10. minutě zlínský gólman odolal střelám Marušáka a Baleje.

Naopak udeřilo z rychlé akce o dvě minuty později na druhé straně, když po přesné přihrávce Lešky skóroval z mezikruží nekrytý Balaštík. Za chvíli mohl vyrovnat Vlasák, ale zblízka zamířil jen do lapačky klečícího Sedláčka. Ten uchránil hosty od pohromy proti nejproduktivnějšímu hráči domácích také krátce před první sirénou, kdy skvělým rozklekem zlikvidoval jeho pokus z ideální pozice.

Po první přestávce měli domácí početní výhodu, ale Kovář napálil Marušákovu vyraženou střelu jen do pravé tyčky. Poté opět hrozili hosté z brejků, při přečíslení ale Melenovský zblízka zakončil mimo a Balaštíkův táhlý pokus vyrazil Mazanec. Aktivnější Indiáni naráželi na pozorného Sedláčka a ve snaze o srovnání otevřeli hru. To vyhovovalo hostům, Leška však ve 31 minutě svůj samostatný únik po pokažené plzeňské rozehrávce neproměnil.

Gulaš dvěma góly otočil výsledek

Tři minuty na to se radovali domácí, když trefu na 1:1 zařídil důrazný Balej, jenž za brankovou čáru dotlačil sražené nahození Kováře, což záhy potvrdil videorozhodčí. Inkasovaná branka Zlín nevykolejila a svěřenci kouče Vlacha stále výborně střežili střední pásmo a byli nebezpeční i v ofenzivě. V závěru druhé třetiny při přesilovce přiťukl Leška kotouč Holíkovi na pravý kruh a Mazanec jeho volej zastavil jen se štěstím.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky vyšel lépe Západočechům a ve 43. minutě jim zajistil vedení po bleskovém výjezdu zpoza branky Gulaš. Vzápětí při přesilovce zůstal zcela sám před Sedláčkem Kratěna, zamířil však pouze do jeho brankářské rukavice. Ve 46. minutě se ocitl blízko vyrovnání Köhler, ale za již překonaným Mazancem stačil odpálit volný kotouč St. Pierre. Domácí začali hrát ustrašeně a častěji střílející hosté převzali iniciativu.

V době největšího zlínského náporu ale po ojedinělém přečíslení zvýšil Gulaš na 3:1, když před Sedláčkem stínil Straka. Otřesené hosty navíc o necelé čtyři minuty později definitivně zlomil Straka, jenž při hře čtyř proti čtyřem střelou bez přípravy zužitkoval Gulašovu přihrávku. Skóre ještě zkorigoval v 57. minutě dorážkou Okál.

25. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 34. Balej (Jan Kovář, Kratěna), 43. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 51. Gulaš (Vlasák, Marušák), 54. Martin Straka (Gulaš) - 12. Balaštík (Leška, Köhler), 57. Okál (Melenovský, Matějíček). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5658.
Plzeň: Mazanec - Marušák, St. Pierre, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Johnson, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Havlíček, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Šlahař, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.