Karlovy Vary - Budějovice 8:0Karlovy Vary se postaraly o rekordní výhru této sezóny

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů rozdrtili v 25. kole extraligy České Budějovice 8:0 a postarali se o rekordní výhru této sezóny. Energie se po čtvrtém vítězství z posledních pěti utkání posunula z předposledního místa. Mountfield naopak prohrál potřetí za sebou a v tabulce klesl za svého dnešního soka.

Západočeši zahájili kanonádu už v 15. vteřině utkání, kdy se trefil Nosek a ve třetí minutě po přihrávce Kumstáta navýšil skóre Pech. České Budějovice zahrozily až v sedmé minutě, kdy střílel mimo karlovarskou branku Ptáček.

V první přesilovce zápasu nepustili hosté Energii z obranného pásma, ale větší příležitost si nevytvořili. Ještě na konci úvodního dějství mohl zvýšit Skladaný, ale jeho střela z úhlu jen těsně minula českobudějovickou branku.

Na začátku druhé třetiny sice zahrozil nebezpečnost střelou Prospal, ale pak už patřil zápas Západočechům. Ve 26. minutě před Kantora vybruslil Doležal a zvýšil na tříbrankový rozdíl. O pět minut později využili domácí přesilovou hru, když se prosadil Zucker a Kantora v brance Mountfieldu vystřídal Lakosil.

Závorkova druhá nula za poslední tři zápasy

Ani on nevydržel bez inkasované branky dlouho. Ve 32. minutě se bekhendem trefil Vachovec. O pár chvil byl při úniku faulován Kumstát, ale nařízené trestné střílení neproměnil. Hosté vývoj zápasu psychicky neunesli. Po nešetrném nájezdu Michálka do Závorky se strhla hromadná šarvátka.

Svěřenci trenéra Žemličky nadále pokračovali v exhibičním výkonu. Šestou branku při další početní výhodě vstřelil Polák a v 37. minutě ranou z první dovršil brankostroj ve druhé třetině Skladaný.

Ačkoliv karlovarským hráčům vycházelo téměř vše, na co sáhli, ve 49. minutě neuspěl při trestném střílení také Zucker, který zkoušel na Lakosila bekhendový blafák. V 54. minutě už ale další penaltu Kumstát proměnil a Energie slavila nejvyšší výhru za své působení v KV Areně. Gólman Závorka si připsal druhou nulu za poslední tři zápasy.

25. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. D. Nosek (Kumstát, Zaťovič), 3. Pech (Kumstát), 26. J. Doležal (V. Polák, Vachovec), 31. Zucker (Gulaši), 32. Vachovec (J. Doležal, J. Drtina), 34. V. Polák, 37. Skladaný (Košťál, Kloz), 54. Kumstát z trestného střílení. Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:12, navíc M. Michálek 10 min., Prokop (oba České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 3138.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Kloz - Kumstát, Pech, Zaťovič - Vachovec, J. Doležal, V. Polák - Zucker, Skladaný, Skuhravý - J. Heřman, Košťál, Pohl. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
České Budějovice: Kantor (31. Lakosil) - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Vráblík, Prokop - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Šimánek, Langhammer, L. Květoň - Dej, L. Kohn, Kotalík - Suja, Mertl, Podlešák. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.