Litvínov - Kladno 5:3Jágr chyboval a Trávníček rozhodl v oslabení o výhře Litvínova nad Kladnem

Litvínov

Hokejisté Litvínova porazili v 24. kole extraligy Kladno 5:3. Rytířům k výhře nepomohly ani dvě branky a asistence Jaromíra Jágra, prohráli tak pátý z posledních šesti zápasů. Duel rozhodl v 58. minutě gólem v oslabení kapitán Vervy Michal Trávníček.

Kladno se na severu Čech představilo bez Tlustého, místo jedné ze zámořských posil tak v elitní formaci nastoupil opět Strnad. Úvod zápasu ale patřil domácím, zejména díky 86 sekund dlouhé přesilové hře pět na tři. Chábera ale čisté konto udržel, i když poté, co jej od modré prostřelil Stříteský, musel odehrát puk směřující za brankovou čáru jeden z jeho spoluhráčů.

Poté se ke slovu dostali Rytíři. Bickovu dorážku ale Francouz zlikvidoval a poradil si i s akcí Černoška. Poté již Kladno udeřilo, prosadil se Jágr. Litvínov ale dokázal rychle odpovědět. Již o 73 sekund později využil rychlého odrazu puku od mantinelu Černý a pohotovou dorážkou překvapil Cháberu.

Ještě před koncem první třetiny mohl dvakrát posunout vedení na stranu Kladna Jágr, ale Francouz obě jeho šance zastavil. Krátce po přestávce ale litvínovského gólmana hvězda hostů pokořila, v přesilovce mu ideálně od modré čáry nahrál Židlický, který dnes hrál poslední zápas před návratem do zámoří. Severočechům se ale podařilo odpovědět, Cháberu překonal od modré čáry Stříteský.

Poté se ale opět prosadila elitní formace Rytířů, tentokrát ale zakončoval Plekanec a Jágr s Židlickým si připsali asistenci. I tentokrát ale Verva srovnala krok. Ve 36. minutě Cháberu překonal Martynek a domácí poté mohli jít i do vedení. Dvojnásobnou přesilovku, tentokrát dlouhou 33 sekund, ale nevyužili.

Početní výhody v neděli Severočechům evidentně nešly, i v třetí části totiž promarnili výhodu dvou hráčů v poli, tentokrát dlouhou 98 sekund. I díky ní ale byla hra vyrovnanější než v předešlých dvou částech. Kladno soupeře nepřehrávalo. Nakonec se ale Litvínov do vedení dostal. V 58. minutě, dokonce v oslabení a po Jágrově chybě v rozehrávce, se prosadil Trávníček. Konečné slovo měl při power play hostů Hübl.

25. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. J. Černý (Holub), 29. Stříteský (Hanzl), 36. Martynek (Zeman, Hübl), 58. Trávníček (Posmyk), 60. Hübl (Majdan) - 15. Jágr (Plekanec), 22. Jágr (Židlický, Patera), 32. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Bojer, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, L. Procházka, Doudera, Macholda - Jágr, Plekanec, Strnad - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Melka, Lukáč, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.