Třinec - Slavia 1:2Bednář skóroval i ve druhém zápase a Slavia vyhrála počtvrté za sebou

30. Růžička 1 : 0
49. Krenželok 1 : 1
59. Bednář 1 : 2

Hokejisté Slavie vyhráli ve 25. kole extraligy v Třinci 2:1 a připsali si čtvrté vítězství za sebou. Pražané otočili zápas ve třetí třetině a vítěznou branku zaznamenal v čase 58:32 Jaroslav Bednář. Oceláři prohráli třetí z posledních čtyř utkání.

Předchozí vzájemné utkání se zvrhlo v jedenáctigólovou přestřelku, tentokrát byly oba týmy od první třetiny v defenzívě podstatně obezřetnější a důslednější. Nebezpečnější byli v úvodu hlavně hosté, přečíslení dva na jednoho ale zakončil Vladimír Růžička rozvlněním boční síťky a Tomicovu střelu z mezikruží chytil efektním semaforem Hrubec, jenž v brankovišti Ocelářů nahradil nemocného Hamerlíka.

Třinecký gólman se více zapotil i na začátku prostřední části. Po chybě týmu ve středním pásmu zmařil Alinčův únik, následující střídání zneškodnil dokonce trestné střílení Sklenáře. Stejnou výhodu dostali v polovině utkání i Oceláři, když třinecký Růžička vystihl zpětnou přihrávku Sobotky a po faulu Bednáře si nájezd zopakoval. Nejlepší kanonýr soutěže si Furcha vychutnal bekhendovým blafákem a otevřel skóre utkání.

Slávistický obrat ve třetí třetině

Úvodní branka odstartovala sérii vyložených šancí na obou stranách. Za Pražany po promarněné přesilovce pěti proti třem zahrozil Hertl, po jehož ráně poskakoval kotouč v brankovišti. Krenželokův pokus zastavil skvělým zákrokem Hrubec. Oceláři kontrovali únikem Zagrapana, kterého trochu zpomalil rozhodčí Hradil, přesto se třinecký útočník probil až před Furcha, ale přestřelil. V závěru pak domácí Peterek orazítkoval horní tyč.

V poslední třetině korunovala Slavia svou zvýšenou aktivitu vyrovnáním, když Jelínek zpoza branky našel Krenželoka, který v tísni propasíroval kotouč do branky. Oba týmy ve zbývajících dvanácti minutách třetí části usilovaly o vedení. Z několika šancí na obou stranách se ujala v závěru střela Bednáře. Oceláři v poslední minutě uzavřeli hosty při hře bez brankáře v jejich pásmu, ale ze závarů vyrovnání nevytěžili.

25. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. M. Růžička z trestného střílení - 49. Krenželok (P. Jelínek, Kempný), 59. Bednář (Sklenář). Rozhodčí: Hradil, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2573.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Zagrapan - Rákos, Polanský, Klimenta - Adamský, Podešva, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 43. navíc Dresler - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Poletín, Skokan, Stránský - od 43. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.