Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejová Kometa Brno oblékne retro dresy a odhalí pamětní desku připomínající 11 titulů

29. listopadu 2012 16:10 - Brno

Pamětní desku s názvem Pocta legendám a jedenácti titulům odhalí vedení hokejistů Komety Brno v pátek na ochozu Kajot Areny. Slavnostní akt, kterého se zúčastní i klubové legendy a primátor města Roman Onderka, začne v 16:00 před extraligovým utkáním Komety se Spartou. Akce je součástí oslav šedesáté sezóny Rudé hvězdy Brno, která byla předchůdkyní současné Komety.

 

Václav Šálek, ČTK

První zápas odehrála RH Brno 27. listopadu 1953 a porazila tehdy Plzeň 14:3. Vedení Komety plánuje slavit zrod klubu každoročně koncem listopadu.

"Na počest tohoto výročí nastoupíme v první třetině proti Spartě v replikách historických dresů, na nichž bude kombinace modrobílých barev našeho klubu. Dresy půjdou po zápase do dražby a výtěžek věnujeme na podporu nadace Terezy Maxové. Před zápasem chystáme fanouškům překvapení," uvedl na tiskové konferenci marketingový konzultant Komety Boris Malý.

Dorazí i Danda?

Účast na odhalení pamětní desky přislíbilo šestnáct klubových legend. Z šestice hráčů, kteří byli u všech jedenácti titulů, by neměli chybět obránce František Mašláň a útočník Bronislav Danda.

"Jsem zvědav, jestli Danda přijde. Naposledy jsem jej viděl možná před deseti lety," poznamenal na setkání s novináři bývalý reprezentant Josef Černý, který získal sedm ligových titulů, startoval na 12 mistrovstvích světa a čtyřech olympijských turnajích.

"Tuto akci považuji za pozitivní krok i směrem k fanouškům. Určitě není špatné připomenout dnešním fanouškům historii. Hokejová atmosféra v Brně je v posledních letech vynikající. Měl jsem štěstí, že jsem jako mladík přišel do Brna mezi zkušené hráče," zavzpomínal Černý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..