Suverénně náš nejlepší zápas v sezóně, zářil Jágr a chválil sebe coby manažera

Dobrá nálada se mu vrátila. Jestliže minulý týden po prohře na Slavii, která byla pro jeho Kladno už čtvrtou v řadě, dával najevo své rozladění, po vítězství 3:0 nad Karlovými Vary měl Jaromír Jágr důvod k úsměvu. Ne kvůli samotnému zisku tří bodů, nýbrž proto, že Rytíři podle „šedesát osmičky“ odehráli svůj nejlepší zápas v probíhajícím ročníku extraligy.

Skutečně byste nenašel lepší výkon?

I když jsme nedali moc gólů, byl to náš suverénně nejlepší zápas v sezóně. Všechno jsme měli od první do poslední minuty pod kontrolou, Vary jsme mačkali. Fakt jsme hráli výborně. Doufám, že nám to vydrží co nejdéle.

Co jste říkal na výkon Marka Židlického, který se pod výhru podepsal gólem a dvěma asistencemi?

Výborný manažerský tah ode mě. Musím se pochválit, děkuju (směje se). Vyplatil se. Škoda, že to lidi nevěděli a nepřišli. (Židlický měl odehrát poslední zápas za Kladno minulou neděli, klubu se ale podařilo zaplatit jeho pojistku i pro zápasy proti Karlovým Varům a Liberci - pozn. aut.)

Mrzí vás, že dorazilo jen 3137 diváků, nejnižší návštěva na Kladně v letošní sezóně?

Začíná být zima, dávali to v televizi. Navíc buďme upřímní, Karlovy Vary podle mě nejsou takovým tahákem na kladenském zimáku. Není to Sparta.

Fanoušci, kteří přišli, nejvíce aplaudovali vám, když jste se ve třetí třetině parádní stahovačkou zbavil obránce Gründlinga a následně střelou na bližší tyč zvýšil na 2:0...

To tak někdy bývá, že se ti v zápase něco povede. A mně se to povedlo! Obránce jsem prohodil a pak si ho objel. Chtěl jsem přihrávat, brankář to trošičku čekal, tak se přesunul k druhé tyči. Jenže on nevěděl, že na tréninku v těchto situacích střílím nahoru.

S kolegou z prvního útoku Plekancem jste byli na ledě u všech tří branek. Těší váš, že si dokážete poradit i bez Jiřího Tlustého?

Nikdo nám to tam teď nekazí (směje se). Samozřejmě je cítit, že Tlusťoch nehraje, ale to se v hokeji stává. Naopak hráči, kteří čekají na příležitost, by ji teď měli uchopit, jak nejlíp umějí.

Je výhra a zejména předvedená hra o to důležitější, že jste v předchozích zápasech nebyli příliš výrazní?

Nemyslím si, že bychom byli nevýrazní. Ale jde o to, že jsme prohráli pět ze šesti zápasů. A máme moc dobré mužstvo na to, aby se nám tohle stávalo. My jsme přitom ani předtím nehráli špatně. Ale nedokázali jsme to vydržet celých šedesát minut. Dominovali jsme dvě třetiny a pak nám došly síly. Dneska jsme bez chyby odehráli celý zápas.

Nebál jste se, že zlepšený výkon nakonec nemusí proti Varům stačit k bodům? Až do poloviny zápasu bylo vše otevřené, gólman Závorka vás totiž vychytával i v těch nejvyloženějších situacích...

Buď jsme absolutní nemehla my, nebo on chytal výborně. Ale to se nedá nic dělat, takové zápasy jsou. I když je pravda, že střílení gólů je teď naše slabina. Možná to až moc hrajeme do prázdné brány. Dneska ale nemůžu žádnému hráči vytknout jedinou věc. Všichni odevzdali maximum, hráli výborně, proto ani nebyl důvod stahovat hru na tři lajny. Vyplatilo se nám to.