Lídr z Plzně vyhrál v Třinci po nájezdech. Liberec zdolal Vítkovice a opustil poslední příčku tabulky

Hokejisté Plzně zvítězili v pátečním utkání 26. kola Tipsport extraligy v Třinci 2:1 po samostatných nájezdech a upevnili si první místo v tabulce. Chomutov prohrál v derby s Litvínovem 1:2, když tříbodový zisk zařídil Vervě ve 46. minutě ve vlastním oslabení Trávníček. České Budějovice porazily před svými fanoušky Slavii 3:0. Pardubice si poradily se Zlínem 5:3. Brno otočilo v domovské Kajot Areně souboj se Spartou a zvítězilo 4:2. Poslední příčku opustil Liberec, který zdolal Vítkovice 5:3.

V souboji dvou nejproduktivnějších mužstev soutěže měli Oceláři v první třetině velký tlak, vstřelili však pouze jednu branku, když se už ve 2. minutě trefil Peterek. "Indiáni" srovnali v závěru druhé části, kdy se z dorážky prosadil Kovář. V prodloužení mohl rozhodnout kanonýr Růžička, jenže síť nerozvlnil a v dovednostní činnosti pálil do černého pouze hostující Pletka. Slezané ve třetím utkání po sobě dokázali dát jen jeden gól a z posledních šesti zápasů vydolovali pouhé čtyři body.

Trávníček rozhodl ve vlastním oslabení

Derby Chomutova s Litvínovem provázela výborná divácká kulisa. Před vyprodanými ochozy udeřili jako první hosté, když Martynek z trestného střílení překonal Kostúra. Piráti srovnali se soupeřem krok sekundu před koncem prostřední dvacetiminutovky, kdy střelecké trápení ukončil Michael Frolík. Čtyřiadvacetiletému forvardovi se proti Litvínovu daří, zaznamenel proti němu už čtvrtý gól v této sezóně. Domácí se ale bodů nakonec nedočkali, ve 46. minutě unikl ve vlastním oslabení Trávníček a precizním blafákem zařídil Vervě cenné vítězství. Chomutov si tak připsal už pátou porážku v řadě.

Kantor podruhé v sezóně vychytal nulu

Českobudějovický Mountfield obdržel v posledních dvou utkáních čtrnáct branek, v duelu proti Slavii ale mohl být se svojí defenzivní činností spokojený. Pražany zdolal ve svém hájemství 3:0 a gólman Pavel Kantor udržel podruhé v sezóně čisté konto. Jihočechy nasměroval k tříbodovému zisku ve 36. minutě Hanzal a ve třetí třetině pojistil triumf dvěma zásahy v rozmezí 42 sekund Prospal.

Druhé vítězství trenéra Trličíka na pardubické střídačce

Mistrovské Pardubice si poradily se Zlínem 5:3, když na výhru zadělaly v první polovině utkání. Dvakrát skóroval Krejčí, tři přihrávky si připsal obránce Benák. Trenér Mojmír Trličík se dočkal na střídačce Východočechů druhého vítězství. Berani venku po předchozí sérii devíti výher podruhé za sebou neuspěli.

Sparta ztratila dvoubrankový náskok

Brno otočilo proti Spartě nepříznivý stav a nakonec slavilo výhru 4:2. Klíčovým momentem střetnutí bylo ve třetí třetině vyloučení sparťanského obránce Davida Kočího na pět minut a do konce zápasu po faulu na Róberta Petrovického, který v následné početní výhodě vsítil vítěznou branku.

Bílí Tygři opustili poslední místo

Liberec i bez potrestaného kapitána Nedvěda porazil Vítkovice 5:3 a odpoutal se ode dna tabulky. Ostravanům nepomohly k bodům ani dva góly Rudolfa Huny, který si navíc připsal i jednu asistenci. Bílí Tygři zvítězili před vlastními diváky potřetí za sebou a posunuli se na dvanáctou pozici.

Hokejová Tipsport extraliga, 26. kolo:
Třinec - Plzeň 1:2 po sam. náj.on-line
Branky: 2. Peterek - 39. Jan Kovář, rozh. nájezd Pletka.
Chomutov - Litvínov 1:2on-line
Branky: 40. M. Frolík - 7. Martynek z tr. střílení, 47. Trávníček.
Č. Budějovice - Slavia 3:0on-line
Branky: 47. a 48. Prospal, 36. Hanzal.
Pardubice - Zlín 5:3on-line
Branky: 7. a 48. Krejčí, 28. Hemský, 31. Kousal, 42. Píša - 35. M. Hamrlík, 44. Balaštík, 54. F. Čech.
Kometa Brno - Sparta 4:2on-line
Branky: 35. Žižka, 37. J. Hruška, 49. Petrovický, 60. M. Hořava - 24. Milam, 24. Pacovský.
Liberec - Vítkovice 5:3on-line
Branky: 6. Bárta, 18. Duda, 21. Víšek, 28. Dušek, 60. Bortňák - 17. a 36. Huna, 55. Roman.