Chomutov - Litvínov 1:2Hokejisté Chomutova podlehli v derby Litvínovu

7. Martynek (trestné střílení) 0 : 1
40. Frolík 1 : 1
47. Trávníček 1 : 2

Hokejisté Chomutova prohráli ve 26. kole Tipsport extraligy v derby s Litvínovem 1:2 a připsali si už pátou porážku za sebou. Místo trenéra Jiří Doležala, který byl v pondělí odvolán, vedl Piráty dosavadní asistent Mikuláš Antonik. Zápas rozhodl ve 47. minutě trefou v oslabení Michal Trávníček.

V první třetině se hrál oboustranně útočný hokej. I když poměr střel byl vyrovnaný, větší šance si vypracovali hosté. Při jedné z nich se řítil do brejku v sedmé minutě Martynek a Pulpán ho fauloval, za což bylo nařízeno trestné střílení. Martynek ho se štěstím proměnil, když kotouč se od betonu Kostúra odrazil do tyčky a do branky. Velkou šanci na srovnání skóre měli Piráti o dvě minuty později při přesilovce pěti proti třem. Největší šanci měl Zálešák, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zvednout kotouč nad Francouzův beton.

V druhém dějství byli aktivnější Piráti, brzdila je častá oslabení, když za prvních deset minut šli pykat hned třikrát. Litvínov hrozil právě při přesilovkách. Největší příležitosti domácích měli Lušňák, který se dostal k odraženému kotouči a z pravé strany se řítil na Francouze, a Procházka, jenž z prostoru mezi kruhy mířil těsně mimo.

Vyrovnání zařídil Frolík

Domácí vyrovnali až 33 setin před koncem třetiny v přesilové hře. Hruška našel v středním pásmu Frolíka a ten střelou od modré čáry překonal Francouze, kterému puk proklouzl mezi betony.

Do závěrečné části vstoupili aktivněji hosté, k čemu jim pomohla přesilová hra. V 43. minutě měl velkou šanci právě v přesilovce Hanzl, který Kostúrem vyražený kotouč vracel do branky, ale domácí brankář se stačil rychle přesunout. Vítězný gól vstřelil Litvínov při Lukešově vyloučení. Zálešák špatnou přihrávkou nabídl kotouč hostům a Trávníček při úniku s Pšurným blafákem rozhodl.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Michael Frolík (D. Hruška, Rýgl) - 7. Martynek z trestného střílení, 47. Trávníček. Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Rozlílek, Kis. Vyloučení: 7:8, navíc Palin (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).
Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Rutta, Mrázek, Pavlas, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Y. Treille - Lušňák, Sikora, Hromas - Důras, Gajovský, M. Procházka Trenéři: Antonik a Mikšovic.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Černý, R. Pšurný - Kubinčák, Martin Frolík, Baláž. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.