Pardubice - Zlín 5:3Krejčí řídil výhru Pardubic nad Zlínem

42. Píša 4 : 1
44. Balaštík 4 : 2
48. Krejčí 5 : 2
54. Čech 5 : 3

Hokejisté Pardubic porazili ve 26. kole Tipsport extraligy Zlín 5:3 a připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů. Dvěma góly k tomu přispěl útočník David Krejčí, obránce Václav Benák si připsal tři asistence. Zlín venku po předchozí sérii devíti výher podruhé za sebou neuspěl.

Utkání zahájili lépe domácí, ale dlouho jim chybělo brankové vyjádření. Pardubický nápor vyvrcholil v sedmé minutě vedoucím gólem, o který se zasloužil nově sestavený první útok. Jeho centr Krejčí pohotově zakončil pěknou kombinaci se Somíkem a Hemským. Východočeši se tlačili do ofenzívy, ale dávali pozor na brejky Zlína, který si ale žádnou vyloženou šanci nevytvořil a ohrožoval Salfického většinou jen střelami z dálky. V závěru úvodní třetiny mohl zvýšit Somík, ale kotouč za Horčičku neprotlačil.

Druhá třetina začala oboustranně volnějším tempem, z kterého se brzy probrali domácí. Ve 27. minutě Kousal nepropálil v šanci Horčičku, ale o minutu později už byl úspěšnější Hemský, který se protáhl mezi zlínskými beky a pohodlně zavěsil. Domácí byli v tempu a ve 31. minutě si Kousal vychutnal Horčičku.

Zlín pak přitvrdil hru a ve 35. minutě navíc snížil Hamrlík. Domácí měli ve 36. minutě štěstí, když Honejskovu vyloženou šanci zmařil výborný Salfický a hosté v závěru druhé části naznačili, že zápas rozhodně nevzdali.

Potvrdila to i třetí třetina. Domácí se sice ve 42. minutě po Píšově dělovce od modré čáry znovu dostali do tříbrankového vedení, jenže o dvě minuty později Balaštík opět snížil a dal svým spoluhráčům signál k dalšímu náporu. Ve 48. minutě ale Krejčí poslal kotouč znovu za zlínského brankáře a domácí vedli znovu o tři branky. Pardubičtí se pak ubránili při Kindlově vyloučení, ale v 54. minutě Salfického překonal Čech. Hosté pak ale nevyužili početní výhodou po vyloučení Noska za zdržování hry a závěr už nezdramatizovali.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Krejčí (Somík, Hemský), 28. Hemský (Benák), 31. Kousal (Benák, Kindl), 42. Píša (Buchtele, Kousal), 48. Krejčí (Benák, Kindl) - 35. Hamrlík (Leška, Balaštík), 44. Balaštík (Veselý, Linhart), 54. Čech (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 8291.
Pardubice: Salfický - Píša, Kindl, Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí, M. Drtina - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, T. Zohorna, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Řezníček, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, Čech. Trenéři: Vlach a Jurík.