Jágrovo Kladno udolalo Liberec. Vary vyhrály na Spartě, Plzeň si poradila s Litvínovem a vede

Hokejisté Plzně zvítězili v nedělním utkání 27. kola Tipsport extraligy doma nad Litvínovem 3:2, když rozhodující gól zaznamenal ve 36. minutě Kratěna. "Indiáni" si tříbodovým ziskem upevnili první příčku v tabulce. Karlovy Vary vyhrály na ledě pražské Sparty 4:1. České Budějovice zdolaly v divoké přestřelce Vítkovice 6:5. V souboji dvou posledních extraligových mistrů porazil Třinec před vlastním publikem Pardubice 8:4. Sérii pěti porážek v řadě ukončil Chomutov, který před vlastními fanoušky porazil Brno 5:4. Kladno pak udolalo Liberec 2:1 a posunulo se na druhé místo.

Lídr z Plzně si ve šlágru kola poradil s Litvínovem 3:2. Západočeši zadělali na tříbodový zisk v prostřední dvacetiminutovce, kterou vyhráli 3:1. Verva v závěrečné části zkorigovala skóre, na vyrovnání ovšem nedosáhla. Svěřenci kouče Milana Razýma se tak mohli radovat z třetího vítězství v řadě.

Vary uspěly na Spartě

Karlovy Vary porazily holešovický celek podruhé v sezóně. Jednou z hlavních postav utkání se stal útočník Lukáš Pech, který si připsal gól a dvě asistence. Dvěma nahrávkami přispěla k triumfu nová posila Jiří Bicek. Na lavičce Energie slavil prestižní vítězství trenér Richard Žemlička, který ještě v úvodu tohoto ročníku vedl Spartu.

Jihočeši přestříleli Vítkovice

Diváci, kteří přišli do českobudějovické Budvar Arény později, museli hořce litovat. Domácí Mountfield měl totiž proti Vítkovicím raketový nástup do utkání. Během osmi minut třikrát skóroval, když se postupně trefili Kohn, Kotalík a Šimánek. Vypadalo to na jasnou záležitost Jihočechů, jenže hosté ještě do první sirény zápas pořádně zdramatizovali. Mezi třemi tyčemi nahradil Málka Šindelář a Ostravany změna v kleci povzbudila.

Ve 12. minutě snížil Burger a o čtyři minuty později upravil na 3:2 Húževka. Českobudějovičtí ale vlétli do druhé třetiny stejně jako do té první a zásluhou hvězdné eskadry z NHL odskočili protivníkovi na rozdíl čtyř branek. Dvakrát se prosadil Václav Prospal, jednou skóroval Martin Hanzal.

Hosté ale nesložili zbraně a třemi zásahy se přiblížili Jihočechům na dostřel, vyrovnat se jim ale už nepodařilo. Vítkovice tak zaznamenaly třetí venkovní porážku za sebou.

Varaďa režíroval výhru Třince nad Pardubicemi

Gólových hodů se dočkali i diváci v Třinci. Oceláři přerušili proti Pardubicím šňůru tří porážek v řadě. Na výhře 8:4 se výrazně podílel Václav Varaďa, jenž zaznamenal čtyři body za dva góly a stejný počet přihrávek. Do střelecké listiny se zapsal také nejproduktivnější hráč soutěže Martin Růžička, který se těšil z 25. branky v sezóně. Navíc si připsal ještě asistenci u sedmého gólu svého mužstva. Slezané vsítili tři branky v přesilovce.

O výhře Pirátů rozhodl Treille

Napínavý zápas mezi Chomutovem a Brnem zlomil v 55. minutě Yorick Treille, jenž zařídil Pirátům výhru 5:4. Severočeši tak ukončili šňůru pěti porážek v řadě a odpoutali se ode dna tabulky.

Kladno se posunulo na druhou příčku tabulky

Bílí Tygři vzdorovali na ledě Kladna dvě třetiny. Čekaní na gól ukončil ve 44. minutě v početní výhodě Hlaváč a pojistku přidal v 50. minutě Patera. Liberec vrátil zpět do zápasu Bortňák, prodloužení se ovšem nekonalo. V hostující bráně předvedl velmi dobrý výkon Tomáš Vošvrda, který dostal poprvé v sezóně příležitost od začátku utkání. Gólem a asistencí se blýskl zkušený centr Pavel Patera. Podještědský celek po porážce klesl na poslední místo.

Hokejová Tipsport extraliga, 27. kolo:
České Budějovice - Vítkovice 6:5on-line
Branky: 22. a 25. Prospal, 2. L. Kohn, 5. Kotalík, 8. Šimánek, 36. Hanzal - 16. a 54. Húževka, 12. Burger, 39. Bartánus z tr. střílení, 59. Huna.
Třinec - Pardubice 8:4on-line
Branky: 31. a 40. Varaďa, 2. Polanský, 16. Adamský, 17. Bonk, 27. Klimenta z tr. střílení, 38. M. Růžička, 48. Rákos - 12. Benák, 23. Píša, 36. Hemský, 55. T. Zohorna.
Sparta - Karlovy Vary 1:4on-line
Branky: 40. Ton - 10. Zaťovič, 38. D. Nosek, 60. Pech, 60. Zucker.
Plzeň - Litvínov 3:2on-line
Branky: 22. Jan Kovář, 25. St. Pierre, 36. Kratěna - 34. Trávníček, 49. Baláž.
Chomutov - Brno 5:4on-line
Branky: 4. Rýgl, 6. Zálešák, 29. M. Procházka, 32. Kraft, 55. Y. Treille  - 27. a 42. H. Zohorna, 6. Holec, 18. Dočekal.
Kladno - Liberec 2:1on-line
Branky: 44. Hlaváč, 50. Patera - 53. Bortňák.
Předehráno 26.11.2012 Zlín - Slavia 4:3.