Chomutov - Brno 5:4Chomutov po pěti porážkách zabral. Porazil Kometu Brno

32. Kraft 4 : 3
42. Zohorna 4 : 4
55. Treille 5 : 4

Chomutov

Hokejisté Chomutova ukončili sérii pěti porážek a ve 27. kole Tipsport extraligy porazili do té doby druhé Brno těsně 5:4. Proti Kometě zabodovali Piráti vůbec poprvé v sezóně, k čemuž přispěli shodně třemi kanadskými body za gól a dvě přihrávky Martin Rýgl a Miroslav Zálešák. Duel rozhodl v 55. minutě Yorick Treille.

V první třetině se hrál výborný hokej s množstvím zajímavých situací, hlavně před brněnskou brankou. Piráti vstoupili do zápasu skvěle, když využili hned první dvě přesilové hry. Nejdřív po závaru skóroval Rýgl z přihrávky Zálešáka a u druhé přesilovky si oba role vyměnili, když Zálešák byl rychlejší než brněnský obránce a dorazil puk do sítě.

Kometa z minima vytěžila maximum, když z pěti střel skončily za zády Kostúra hned dvě. Brno dalo kontaktní gól 34 sekund po brance Chomutova a vyrovnával přesně dvě minuty před koncem třetiny Dočekal.

V druhé třetině byli domácí nadále aktivnější, ale branku vstřelila na opačné straně Kometa. Chomutovští zadáci nedokázali vyhodit puk ven z obranného pásma a Zohorna ho poslal bez problémů za Kostúra.

Po obratu Brna to samé dokázali i Piráti, když nejdřív vyrovnával Procházka tečí Palinovi střely od modré a vedoucí gól vstřelil kapitán Kraft, jenž dorážel Pulpánovu střelu do odkryté branky. Kromě gólů domácí Lušňák ještě nastřelil tyč, na druhé straně si Divíšek položil domácího brankáře, ale už nestihl zasunout puk do branky.

Rozhodl Treille

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté, když Svoboda krásně nahrál Zohornovi a ten sám před Kostúrem trefil růžek branky. Šanci na další zvrat v zápase měli hosté přesně po 45 minutách hry, kdy hráli v pěti proti třem téměř celé dvě minuty. Největší šanci měl Hořava, který ale ze dvou metrů Kostúra neprostřelil.

Další přesilovou hru - už třetí v utkání - naopak využili následně domácí, když Yorick Treille tečoval před brněnským brankářem střelu Rýgla od modré čáry a strhnul vítězství na domácí stranu.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Rýgl (Zálešák, D. Hruška), 6. Zálešák (Rýgl), 29. M. Procházka (Palin, Důras), 32. Kraft (Pulpán, Důras), 55. Y. Treille (Rýgl, Zálešák) - 6. Holec (Divíšek, Kováčik), 18. Dočekal (Krejčiřík, M. Hořava), 27. H. Zohorna (J. Svoboda, J. Hruška), 42. H. Zohorna (J. Svoboda). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 2638.
Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Pavlas, Mrázek, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Y. Treille - Lušňák, Sikora, Hromas - Důras, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: Antonik a Mikšovic.
Brno: Falter - Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Bičánek, Krejčiřík - Dočekal, Čermák, M. Hořava - J. Svoboda, J. Hruška, H. Zohorna - Holec, Divíšek, Petrovický - Wasserbauer, V. Němec, Erat. Trenéři: Venera a Oslizlo.