Slavia - Plzeň 3:2 SNBednář zajistil Slavii výhru nad lídrem, Plzeň i přesto prodloužila svou sérii

43. Straka 0 : 1
47. Hertl 1 : 1
56. Poletín 2 : 1
59. Kovář 2 : 2
65. Bednář (rozhodující nájezd) 3 : 2

Hokejisté Slavie porazili ve 28. kole Tipsport extraligy Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech. Sešívaní byli proti lídrovi soutěže blízko všem třem bodům, když ve třetí třetině otočili skóre, sedmdesát pět vteřin před třetí sirénou ale srovnal Kovář na 2:2. V nájezdech pak zařídil Pražanům bod navíc Bednář. Škoda i přes porážku dokázala proti týmu Vladimíra Růžičky bodovat už poosmé v řadě.

I bez svého nejproduktivnějšího hráče Tomáše Vlasáka, který má problémy s kyčlí, vyrukovala Plzeň na domácí aktivně a hned v první minutě mohla jít do vedení. Johnson ale namísto odkryté branky trefil jen dezorientovaného gólmana Furcha. V polovině první třetiny byli Západočeši úvodnímu gólu ještě blíž, Kovářova střela po ledě totiž skončila na levé tyči.

Slavia mohla být ráda, že úvodní dějství přežila bez inkasovaného gólu, Furch pak totiž dokázal zpacifikovat i Hollwegův pokus po jednom ze závarů v brankovišti a Gulašovu ránu při hostujícím přečíslení dvou na jednoho.

V prostřední části hry se obraz hry změnil. V jejím úvodu sice ještě spálil tutovku plzeňský Pletka, pak však přebrali iniciativu i kvůli mnoha přesilovým hrám slávisté. Obejít se už ale museli bez Vladimíra Sobotky, který se nejspíš kvůli zranění od druhé třetiny na ledě neobjevoval. Nebezpečný byl zejména Hertl, stejně jako jeho spoluhráči však vždy ztroskotal na brankáři Mazancovi.

Ve 43. minutě nabral plzeňský kapitán Martin Straka rychlost ve středním pásmu, všem bránícím slávistům ukázal záda a střelou z mezikruží procedil puk skrz Furchovu výstroj. Hned vzápětí mohl srovnat Bednář, Mazanec se ale nenechal vycukat a slávistického útočníka vybruslil mimo střelecký úhel.

Jenže Slavia se vyrovnání přeci jen dočkala. Bednář našel pasem přes brankoviště u pravé tyčky číhajícího Hertla, který už měl snadnou úlohu. Šance se v tu dobu střídaly na obou stranách, nejprve mohl vrátit hostům vedení Kratěna, proti byla ale Furchova vyrážečka, Mazanec pak zase vychytal zblízka zakončujícího Bednáře.

Necelé čtyři a půl minuty před třetí sirénou našel Stránský po obkroužení branky Poletína, který dokonal slávistický obrat. V čase 57:59 sáhli hosté ke hře bez brankáře a tento tah se jim vyplatil, když Kovář vymetl pavučinky v levém horním rohu Furchovy klece a srovnal na 2:2.

Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých zajistil Slavii bod navíc Bednář.

28. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 3:2 SN (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 47. Hertl (Bednář, Kuboš), 56. Poletín (Stránský, Kadlec), rozhodující nájezd Bednář - 43. Martin Straka (Marušák, St. Pierre), 59. Jan Kovář (Marušák, Gulaš). Rozhodčí: Souček, Wagner - J. Svoboda, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 4518.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - Bednář, Kalla, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Plzeň: Mazanec - Marušák, St. Pierre, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Johnson - Pletka, Jan Kovář, Kratěna - Schleiss, Kašpařík, Havlíček - Hollweg, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.