Pardubice - Chomutov 5:0Mistrovské Pardubice vyučily nováčka. Krejčí se blýskl hattrickem

12. Kindl 1 : 0
31. Buchtele 2 : 0
32. Krejčí 3 : 0
54. Krejčí 4 : 0
58. Krejčí 5 : 0

Hokejisté Pardubic porazili ve středeční dohrávce 28. kola Tipsport extraligy před vlastním publikem Chomutov 5:0 a posunuli se v tabulce na osmou příčku. Piráti zůstávají nadále třináctí. Hrdinou duelu se stal útočník David Krejčí, který zaznamenal hattrick. První nulu v sezóně vychytal brankář Východočechů Martin Růžička.

Obhájce titulu začal pořádně zhurta. Už po několika sekundách naservíroval Hemský v přečíslení dva na jednoho kotouč Somíkovi, ten ale trestuhodně netrefil odkrytou klec. Rušno bylo před oběma brankami v 5. minutě. Nejprve mohl srovnat Mrázek, na druhé straně měl zase druhý zásah Pardubic na holi Bartek, skóre se ale neměnilo.

Gólem neskončil ani brejk domácích ve vlastním oslabení, kdy Semorád nepřekonal zblízka Kostúra. Domácí se radovali až ve 12. minutě. V přesilovce napřáhl Kindl a první brankou v tomto ročníku poslal Východočechy do vedení.

V závěru třetiny měly oba celky po jedné obrovské šanci. V 15. minutě nejdříve Kraft nepřekonal Růžičku a o tři minuty později udělal velký průvan v obraně Hemský, po jeho přihrávce ale nezasáhl puk ideálně Ďaloga a ani dorážky Hemského úspěch domácím nepřinesly.

Ve druhé třetině Pardubičtí zvýšili náskok

Na začátku prostřední dvacetiminutovky měli Pardubičtí výhodu dvojnásobné přesilovky, která trvala půl minuty. Blízko gólu byl Hemský, střelou bez přípravy však orazítkoval pouze tyč. Pro domácí tak mohl přijít trest. Treille šikovně tečoval ránu od modré a puk skončil za Růžičkovými zády. Nadšení hostujících hráčů ale rázně utnul rozhodčí, který za předchozí faul vyloučil francouzského útočníka na dvě minuty za krosček.

Ve 29. minutě uháněli Piráti ve třech na jediného obránce, Sikora ale nepřesně přihrál a z šance tak sešlo. Tato situace Piráty mrzela, na začátku 31. minuty totiž Kostúr nezkrotil Ďalogovo nahození a puk, který se potuloval těsně vedle brány, dorazil pohotově do sítě dojíždějící Buchtele. Neuběhly ani dvě minuty a domácí fanoušci jásali potřetí. Vyloučení Pulpána potrestal Krejčí, který v početní výhodě hezky tečoval Benákův pokus.

Mezi třemi tyčemi poté Kostúra nahradil Řehoř, ani on čisté konto ovšem neudržel. V 52. minutě proti němu ještě Starý neuspěl, o dvě minuty později ale tvrdou ranou rozvlnil síť v přesilovce Krejčí, který si tak připsal druhý gól v tomto zápase.

Šestadvacetiletý forvard, jenž v NHL obléká dres Bostonu, nakonec zkompletoval hattrick, když těsně před koncem protlačil v početní výhodě puk za Řehořova záda.

Pardubičtí využili v utkání hned čtyři přesilové hry.

Hokejová Tipsport extraliga, dohrávka 28. kola:
Pardubice - Chomutov 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)on-line
Branky a nahrávky: 12. Kindl (Benák, Bartek), 31. Buchtele (Ďaloga), 32. Krejčí (Benák, Kindl), 54. Krejčí (Hemský), 58. Krejčí (Bartek, Benák). Rozhodčí: Hribik, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12, navíc Frolík (Chomutov) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 6143.Pardubice: M. Růžička - Kindl, Píša, Benák, Ďaloga, V. Kočí, Gawryletz - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, T. Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Semorád, T. Zohorna, Nahodil. Trenéři: Trličík a Lubina.Chomutov: Kostúr (od 32. Řehoř) - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Pavlas, Mrázek, Bartejs, Szakál - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Y. Treille - Seman, Sikora, Hromas - Důras, Lušňák, M. Procházka. Trenéři: Antonik a Mikšovic.