Vítkovice čtyři kola bez porážky

Kouč Vladimír Vůjtek narovnává pokřivenou čest hokejových Vítkovic. Tým pod jeho vedením zvládl i druhý zápas, když zásluhou gólu trenérova syna porazil v lokálním derby Třinec 4:3 v prodloužení. Vítkovičtí jsou tak už čtyři kola bez porážky.

Kouzlo kouče Vůjtka dále působí. Jeho Vítkovice vletěly na regionálního rivala ve velkém stylu a z mohutného nástupu vzešla úvodní trefa Štefanky, na kterého hosté zapomněli ve středním pásmu a slovenský reprezentant krátké sólo zakončil nad Vojtkovu lapačku.

Domácí dál nedali Třinci dýchat. Útočná aktivita Vítkovic přinesla další příležitosti, ale Hubáček i Padělek ztroskotali na Vojtkovi. Oceláři se z těžké defenzívy vymanili až v závěru úvodního dějství a na startu druhé části, už jen se třemi pětkami, přešli do kontraataku.

Mezei v přesilovce opřel svůj příklep jen do horní tyčky a Prusek kapituloval až po podivuhodném projektilu Bordowského, který se záhadnou parabolou vyhnul gólmanově lapačce a obloukem zapadl do sítě. Rozhozený brankář za čtyři minuty propustil za záda i další Skořepovu střelu z větší vzdálenosti a vítkovičtí trenéři ho nahradili Pincem. Třinec tak zvrátil stav dvěma trefami, které ani nepadly z gólových šancí.

Mezitím mohl jubilant Turek oslavit 600. zápas v nejvyšší soutěži zápisem do střeleckých statistik, ale v nájezdu na Vojtka zvolil nepřesnou střelu bekhendem. Podobně dopadl také Varaďa, a tak zaskočené hostitele probudil až chvilkový nápor Burgerovy formace, na jehož konci přehodil Padělek ležícího třineckého gólmana.

Přetahovaná o tři body se naklonila na vítkovickou stranu, když puk se po závaru před Vojtkem dostal k nekrytému Šimíčkovi a ten zavěsil. Šest minut před koncem však vystoupil ze stínu nevýrazný Král a v přesilovce nachytal Pince švihem z nulového úhlu. Na remízovém konci řádné hrací doby nic nezměnil ani závěrečný nápor Ostravanů, který se kvůli vyloučení Janků přenesl do prodloužení.

V něm však zahodil jedinečnou možnost v podobě sólového nájezdu třinecký Peterek a Oceláře za to potrestal v 64. minutě Vladimír Vůjtek mladší.

Vítkovice - Třinec 4:3 pp
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 - 1:0. Branky a nahrávky: 4. J. Štefanka (Varaďa), 39. I. Padělek (Turek), 48. Šimíček (L. Krayzel, Kubina), 64. Vůjtek (Hubáček) - 29. Bordowski (J. Malinský), 33. Skořepa (Podhradský), 54. R. Král (Peterek). Rozhodčí: Turčan - Pešek, Pospíšil. Vyloučení: 5:5, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5135.
Vítkovice: Prusek - Černošek, Malík (26. - 34. Pavel Kumstát), Kubina, Philipp, Seman, Rimmel - I. Padělek, Burger, D. Moravec - Vůjtek, Šimíček, L. Krayzel - Irgl, Turek, Hubáček - Varaďa, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Vůjtek st., Holaň.
Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Chvátal, Podhradský, Mezei, Hunkes, J. Malinský, Čakajík, Všetečka - Peterek, R. Král, Bonk - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Martynek, Vítek - Kucharczyk, Polanský, J. Hašek. Trenéři: Marek, Mach.