Jihlava ani napodruhé nevstřelila Spartě gól

JIHLAVA

Hokejisté Dukly Jihlava stále pevně sídlí na samotném dnu tabulky, proti pražské Spartě si bodovou bilanci nevylepšili. Téměř po celé dvě třetiny sice drželi s lídrem soutěže krok, ale v závěru hosté prokázali větší zkušenost a třemi góly v poslední třetině rozhodli o svém vítězství 4:0. A to i přesto, že polovinu zápasu hráli pouze s deseti útočníky.

V páté minutě nebyli domácí daleko od gólu, vystřelil Mareš a následně Rytnauer vyslal do odkryté branky takřka nechytatelnou střelu, kterou však sparťanský gólman vychytal. Na začátku deváté minuty musel Pöpperle, jenž nahradil jedničku Břízu, čelit střele kapitána Bakuse.

Ve 33. minutě rozehráli pohlednou akci před jihlavským Suchanem Olesz, Chabada a Libor Procházka, ale následný souboj už tak pohledný nebyl. Po nepříjemném seknutí do zápěstí Petra Kuchyni dostal pětiminutový trest a musel odejít do kabin Broš. Sparta tak do závěru hrála jen s deseti útočníky.

Jihlavští ale pětiminutovou přesilovku neodehráli vůbec dobře a kromě jediné šance Altrichtera s Hlouchem se prakticky nedostali ke střele. Zato další početní převaha Sparty Praha skončila využitím. Půl minuty před koncem druhé třetiny poslal hosty do vedení David Výborný.

Na nedostatek vyložených šancí si Dukla stěžovat nemohla. Ve 47. minutě stál sám před brankou jihlavský kapitán Bakus, v rozhodujícím okamžiku ještě přihrál Valovi, ale ten trefil pouze tyčku Pöpperleho branky.

Pravidlo "nedáš-dostaneš" potvrdil ještě v téže minutě Netík, jenž dostal pěknou přihrávku od Výborného a trefil se přesně nad Suchanův beton. Vítězství si Sparta pojistila třetím gólem z hole Chabady a výsledek pečetil Dragoun. První zápas vyhráli Pražané 5:0, takže Jihlavští ještě v této sezóně sparťanské gólmany nepřekonali.

Dukla Jihlava - Sparta 0:4
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:3. Branky a nahrávky: 40. D. Výborný (Kašpařík), 47. Netík (D. Výborný), 51. Chabada (J. Marek, Ton), 55. Dragoun (Olesz, Schnábel). Rozhodčí: Venglář - Čech, Machálek. Vyloučení: 8:4, navíc Broš (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3250.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Zajac, Kuchyňa - Rytnauer, Bakus, Mareš - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - T. Dolana, Vala, P. Altrichter - Šmarda, Marián Havel. Trenéři: Vlk, Fiala.
Sparta: Pöpperle - Richter, Jan Hanzlík, Schnábel, Dobroň, L. Procházka, Majeský, Pilař - Ton, Broš, Chabada - D. Výborný, Nedvěd, Netík - Dragoun, Sivek, Kašpařík - Olesz, J. Marek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.