Hořava zahájil znojemskou misi porážkou

Znojemskému kouči Miloslavu Hořavovi obnovená premiéra na znojemské střídačce nevyšla. Jeho tým oslabený o obránce Rachůnka a útočníka Havláta, kteří v reprezentační pauze odešli do ruské superligy, prohrál v utkání 22. extraligového kola na zlínském ledě 1:4. O dvě branky vítězů se postaral nejlepší střelec soutěže Jaroslav Balaštík.

Hosté se dostali do vedení už po 80 vteřinách, kdy zlínský gólman Murín nabídl svou chybou při rozehrávce možnost Hamanovi, který nezaváhal. Tým trenéra Bokroše odpověděl hned ve třetí minutě, kdy potrestal špatné střídání znojemských hráčů. V přesilové hře našel čerstvý reprezentant Martin Erat rozjetého Balaštíka, a ten po samostatném nájezdu švihem nedal Vokounovi šanci.

I druhou třetinu začali aktivněji hráči Znojma. Nejprve Uram tečoval Benákovu střelu, jenže narazil na pozorného Murína, poté spálil největší příležitost hostů Ludvík. Ten v jasné pozici minul odkrytou branku a odmítl poslat hosty opět do vedení. Zlínští měli jedinečnou šanci při více než minutové dvojnásobné početní výhodě, jenže Leškova elitní formace se k pořádnému zakončení nedostala.

Zato čtvrtý útok domácího mužstva se v závěru druhé dvacetiminutovky prosadil. Ambruz sice nejprve trefil padajícího Eliáše a při dorážce nastřelil tyč, ale jeho spoluhráč Martin Čech měl při zakončení více štěstí a Vokoun podruhé kapituloval.

Třetí branku týmu Hamé přidal ve 47. minutě opět v přesilovce Balaštík, který vstřelil šestnáctou branku v právě probíhajícím ročníku. V závěru ještě zvýrazil zlínské vítězství Záhorovský, jenž zužitkoval přesnou Čajánkovu nahrávku od zadního mantinelu.

Zlín - Znojmo 4:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Branky a nahrávky: 3. Balaštík (M. Erat), 39. Martin Čech I (Ambruz), 47. Balaštík (Leška, M. Hamrlík), 54. Záhorovský (Čajánek) - 2. Haman (Ondřej). Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 5571.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Zubíček, Tesařík, R. Hamrlík, D. Nosek, Galvas, Vosátko, Blaťák - Balaštík, Leška, M. Erat - Jenáček, Čajánek, Záhorovský - Barinka, Kristek, Kováčik - Mokrejš, Martin Čech I, Ambruz. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Znojmo: Vokoun - Bičánek, Toman, Křetinský, Benák, Soudek (41. R. Němeček), Mojžíš - R. Erat, Ludvík, Eliáš - Ondřej, Kucharčík, Haman - P. Pucher, Vorel, Uram - Plášek, I. Rachůnek, Barus. Trenéři: Hořava, Votruba.