Hlavačka vystřelil Varům v Pardubicích dva body

PARDUBICE

Pardubickým hokejistům se vstup do další části soutěže po reprezentační přestávce příliš nepodvedl. V utkání s Karlovými Vary, ve kterém měli daleko více ze hry ale zklamali střelecky, nakonec prohráli v prodloužení. Bod navíc trefil hostům v nastaveném čase obránce Martin Hlavačka, který už předtím zaznamenal druhý úspěch Západočechů.

Hosté obětavě bránili a snažili se domácí překvapit z rychlých protiútoků. Diváci se dočkali první branky až ve druhé přesilovce domácích. Deset vteřin před návratem Krause se před Mensatorem ve skrumáži nejlépe zorientoval Hejduk a poslal svůj tým do vedení.

Hned po přestávce mohl zvýšit Blažek po přihrávce Hemského, ale hosté do prostředního dějství vstoupili přece jen útočněji naladěni. Vyrovnali hru a ve 24. minutě i skóre poté, co jim k tomu pomohla hrubá chyba domácího zadáka Novotného.

Od té chvíle byli Západočeši aktivnější a na domácí padla nervozita, která se projevila v nepřesných přihrávkách a nedůrazné hře. V polovině druhé třetiny přišel pro domácí trest, když Hlavačka při početní výhodě poslal svoje mužstvo do vedení.

Branka konečně probudila domácí hráče, vynutili si opět herní převahu a donutili soupeřek faulům. Ve 36. minutě pykal na trestné lavici Alinč a po třiadvaceti vteřinách ho Mikeska poslal zpět na led.

Ve třetí třetině Pardubičtí sice zrychlili hru, ale s proměňováním byli nadále na štíru. Ve 48. minutě měli i smůlu, když Hejduk v oslabení trefil jen tyčku. Domácí se znovu vehementně tlačili do útoku, ale soupeř velmi pozorně bránil častokrát jen za cenu zakázaného uvolnění. Perné chvíle hosté prožívali zejména při hře Mikeskova útoku.

Pro domácí byli nebezpečné jen rychlé brejky soupeře při kterých se předvedl Lašák v brance Moelleru. V závěru normální hrací doby se hosté snažili rozdrobit hru a uhrát alespoň bod. V prodloužení se pak nakonec prosadili. Chybu domácích v rozehrávce potrestal Hlavačka a rozhodl o tom, že hosté si vezou domů dva body.

Pardubice - Karlovy Vary 2:3 pp
Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 17. Hejduk, 37. Mikeska (A. Novotný, Hejduk) - 24. Kraft (Tomík), 31. M. Hlavačka (Tomík), 63. M. Hlavačka (Hurtaj, Tomík). Rozhodčí: Smeták - Lipina, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 8123.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Vyhlídal, Mudroch, Linhart, Havíř - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, T. Divíšek, Tvrdík - Průcha, Koukal, Pištek. Trenéři: Martinec, Šejba.
Karlovy Vary: Mensator - Harant, Bauer, M. Hlavačka, Krajíček, F. Ptáček, Kutlák, J. Polák, Suur - M. Dvořák, Alinč, Milan Procházka - Tomík, Kraft, Hurtaj - Kraus, Skuhravý, Petr Kumstát - Krátoška, Lipianský, Košťál. Trenéři: Pazourek, Rulík.