Vlasák zařídil v nastavení výhru Slavie v Liberci

Po pětibrankovém přídělu v pražské Sazka Areně v prvním měření sil prohráli hokejisté Liberce s pražskou Slavií i ve druhém utkání letošního ročníku extraligy. Vítěznou branku hostí na 2:1 vstřelil v nastaveném čase Tomáš Vlasák. Liberečtí tak mají ze dvou soubojů s vicemistrem extraligy alespoň bod za remízu v základní hrací době.

Liberečtí se ujali vedení při přesilovce, vedoucí gól domácích vsítil Rataj. Na začátku druhé třetiny měl Liberec další početní výhodu, ale gól naopak vstřelili hosté. Ve 22. minutě při vyloučení Dudy se při liberecké rozehrávce kuriozně puk odrazil k Tomicovi, který vyrovnal na 1:1.

Ve 32. minutě při střele Stümpela stáli při libereckém brankáři všichni svatí a na druhé straně zase po bekhendu kapitána libereckého celku Nováka k tyči puk kuriozně zapadl Fraňkovi za beton, ale gól z toho rovněž nebyl. Minutu před koncem druhé třetiny si našel prostor Pálffy, najel až před svého bývalého spoluhráče z Los Angeles, překonat ho však nedokázal.

V úvodu třetího dějství trefil Beránek tyč liberecké branky, později se Martinec protáhl mezi Jirušem a Holubem až před Hniličku, na libereckého brankáře však nevyzrál. Ve 48. minutě bombu libereckého Holuba k tyči vyrazil Franěk betonem, jeho protějšek Hnilička zase podržel domácí tým při šancích Vašíčka.

V 54. minutě v přesilovce Liberce Vrbata skvěle uvolnil Vaice, který ovšem Fraňka nepřekonal ani z bezprostřední blízkosti. Rozhodnutí padlo až v prodloužení, kdy se hned v 18. vteřině povedla Slavii rychlá akce, kterou zakončil Vlasák.

Liberec - Slavia 1:2 pp
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 18. Rataj - 22. Tomica, 61. Vlasák (Vašíček, J. Novák). Rozhodčí: Šindler - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4875.
Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Duben, Modrý, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, V. Nedorost, S. Procházka - Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Slavia: Franěk - Žabka, Graňák, J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Klouček, Pojkar - Pálffy, Stümpel, Vlasák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Duda, Vašíček, Antoš - M. Kopecký, P. Martinec, R. Dlouhý - Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.