Zlín - Karlovy Vary 4:1Zlín porazil Karlovy Vary a dotáhl se na druhou Kometu

11. Balaštík 1 : 1
16. Veselý 2 : 1
50. Veselý 3 : 1
55. Zámorský 4 : 1

Hokejisté Zlína porazili ve 29. kole Tipsport extraligy Karlovy Vary 4:1. Jediným střelcem hostů byl Martin Zaťovič, jenž otevřel skóre, ale pak převzali taktovku domácí, za něž skórovali Jaroslav Balaštík, Petr Zámorský a dvě trefy zaznamenal Ondřej Veselý. Berani zvítězili na domácím ledě potřetí za sebou.

Před úvodním vhazováním byl odměněn čárový rozhodčí Stanislav Barvíř, jenž ve své 24. sezoně nastoupil k jubilejnímu 800. utkání.

Zlínu v pozměněné sestavě vstup do utkání nevyšel, neboť již ve čtvrté minutě brankář Sedláček kapituloval. Vlažný přístup domácí obrany potrestal střelou z pravého kruhu pro vhazování Zaťovič. Po inkasované brance se Zlín nepoložil a zabojoval. Ve velké šanci po pohledné kombinaci se dostal k zakončení Čech, jenže minul odkrytou branku.

Herní převahu dokázali Zlínští využít půl minuty po polovině třetiny. Po vyhraném vhazování napřáhl ke gólové ráně od modré čáry Balaštík. Velkou šanci při přečíslení nevyužil Honejsek, jemuž nesedla střela a brankář Mensator ani nemusel zasahovat. Tempo hry poté udávali domácí, kteří si vynutili přesilovku po vyloučení Heřmana. Přesně s jeho návratem do hry tečoval Veselý střelu Tesaříka a poslal Zlín do vedení. Po druhém inkasovaném gólu nastoupil v karlovarské brance místo Mensatora Závorka.

Sedláček několika zákroky domácí podržel

Ani po změně stran aktivita Zlína neutuchala. Další gól ale Berani nepřidali. Naopak se před polovinou duelu při prvním oslabení po trestu Urbance zaskvěl po střele Noska brankář Sedláček. Poté nepřesnou rozehrávku v domácí obraně vystihl Bicek, jehož střelu zlínský gólman vyrazil. Následnou prudkou střelu Noska chytil Sedláček do náruče.

Závěr druhé třetiny odehrál Zlín v oslabení, neboť na trestné lavici seděl Čajánek. V početní nevýhodě ujel do brejku Holík, jenže Závorku nepřelstil. Vzápětí po této akci se domácí bránili 41 sekund ve třech proti pěti, když ke zlínskému kapitánovi putoval obránce Hamrlík. Zlín však těsný náskok uhájil i díky brankáři Sedláčkovi.

Na začátku poslední části měli Berani k dispozici dvojnásobnou přesilovku v délce 101 sekund, ale vedli si v ní stejně neúspěšně jako soupeř. Západočeši se hnali za vyrovnáním, ale v cestě jim stál pozorný Sedláček. V dobré šanci hostů vyrazil střelu Pecha ramenem.

Zlín drama nepřipustil a při vyloučení Noska zaznamenal druhý gól v zápase Veselý, jenž před Závorkou tečoval střelu Čajánka. Definitivní tečku udělal v ponechané výhodě Zámorský, jenž propálil gólmana Závorku střelou z levého kruhu pro vhazování.

29. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Balaštík (Leška), 16. Veselý (Tesařík, Čajánek), 50. Veselý (Čajánek, Honejsek), 55. Zámorský (Urbanec, Leška) - 4. Zaťovič (D. Nosek, Pech). Rozhodčí: Husička, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, navíc D. Nosek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3505.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Karlovy Vary: Mensator (16. Závorka) - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal - Zaťovič, Pech, Bicek - Pohl, Vachovec, Košťál - Skladaný, Skuhravý, Zucker - T. Káňa, J. Heřman, Doležal. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.