Sparta - Kladno 6:3Ex-kladenský Hovorka se pomstil dvěma góly, Sparta poprvé v sezóně porazila Rytíře

60. Broš 6 : 3

Poprvé v sezóně vyzráli hokejisté Sparty na Kladno, když v rámci třicátého kola zvítězili 6:3. Katem Rytířů se stal autor dvou gólů Marek Hovorka, který do Sparty zamířil v průběhu sezóny právě z Kladna. Středočeši prohráli potřetí za sebou, venku navíc čekají na vítězství už šest zápasů. Sparta naopak z posledních třech duelů vytěžila plný počet devíti bodů.

Lepší úvod zápasu si domácí ani nemohli vysnít. Po Jágrově chybě na obranné modré upaloval sám na Cháberu Ton, ten ale jeho bekhendový blafák vystihl. Jenže při následné rozehrávce se kladenský gólman nedohodl s obráncem Douderou a Hlinka přišel k vedoucí brance takřka zadarmo. Ve dvanácté minutě navíc domácí hráli dvojnásobnou přesilovku a krátce po jejím skončení zvyšoval v již klasické početní výhodě na 2:0 ex-kladenský Hovorka.

Na přelomu prvního a druhého dějství si v pěti proti třem zahráli i Rytíři a ani oni touto nabídkou nepohrdli. Souběžně s koncem prvního sparťanského trestu si zpoza branky povyjel Jágr a střelou mezi Neuvirthovy betony poprvé rozjásal kladenský kotel. Hostům mohlo být vzápětí ještě veseleji, jenže před dorážejícím Jágrem sparťanská obrana na poslední chvíli uklidila kotouč do bezpečí.

Ve 29. minutě našel při další přesilovce Kladna Jágr od pravého mantinelu Hlaváče, po jehož střele bylo srovnáno. Byla to však kupodivu Sparta, kterou tento gól navnadil. Ihned poté mohl vrátit Pražanům vedení Pacovský, jenže zcela odkrytou branku z necelého metru trestuhodně přestřelil.

Na konci dvaatřicáté minuty hostující obrana sice Bahenského přihrávku zblokovala, puk se však ke stejnému hráči vrátil a Chábera byl bez šance. Za dalších šestnáct vteřin navíc muselo Kladno skousnout další ránu. Ton se ve středním pásmu přehnal přes statického Macholdu, Cháberu si pohyby ramen rozhýbal, aby pak pohodlně zakončoval mezi betony.

V padesáté minutě mohl utkání zdramatizovat Hlaváč, který při vlastním oslabení ujížděl osamocený na Neuvirtha, skóre se ale neměnilo. Osm minut před třetí sirénou se ale Rytíři kontaktní trefy dočkali, když Růžičkův pas přes brankoviště zužitkoval kapitán Patera.

V 58. minutě upravil při početní výhodě na 5:3 pro domácí svým druhým gólem Hovorka, konečnou podobu dal výsledku Broš střelou do prázdné branky..

30. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. J. Hlinka (P. Ton), 12. Hovorka (Sekáč, Philipp), 32. Bahenský (Krstev, Jánský), 33. Ton (Pacovský, Milam), 58. Hovorka (Broš, Sičák), 60. Broš (Ton, Neuvirth) - 21. Jágr (Hlaváč, Patera), 29. Hlaváč (Jágr, Plekanec), 53. Patera (D. Růžička, Hlaváč). Rozhodčí: Souček, R. Svoboda - Horinek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Pilař (Sparta) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 10 247.
Sparta: Neuvirth - Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Vallin, Krstev - Ton, J. Hlinka, Pacovský - I. Rachůnek, Přibyl, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Kladno: Chábera - Majeský, Doudera, L. Procházka, Piskáček, D. Růžička, Černošek, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Patera - Kuchejda, Melka, Dalecký - Hlaváč, Dragoun, Kuchler - Lukáč, Eberle, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.