Pardubice - Budějovice 1:3České Budějovice pokračují ve vítězné sérii, uspěly v Pardubicích

3. Prospal 0 : 1
26. Kousal 1 : 1
29. Langhammer 1 : 2
40. Langhammer 1 : 3

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v zápase 30. kola extraligy na ledě Pardubic 3:1 a potvrdili, že se jim před reprezentační přestávkou daří. Jihočeši si připsali pátou výhru za sebou, dvěma góly se na ní podílel útočník Jakub Langhammer. Pardubice tak nedokázaly navázat na dvě předešlé výhry.

Souboj týmů, které před nedělním kolem dělil jediný bod, začali lépe Jihočeši. Už první pobyt na pardubickém ledě proměnilo českobudějovické zámořské komando ve vedoucí branku. Ve 3. minutě se parádně švihem trefil Prospal.

Domácí mohli srovnat při vyloučení Mertla, ale jejich přesilovka byla bezzubá. Ve 12. minutě fauloval ujíždějícího Michálka obránce Ďaloga, ale nařízené trestné střílení českobudějovický útočník neproměnil. Šanci Prospala pak ve 14. minutě zmařil pěkným zákrokem Růžička. V úvodní třetině byli hosté lepší a Krejčího útok, který hosté dobře bránili, viditelně zaostával za Hanzalovo formací.

Druhá třetina byla v oboustranně živějším tempu. Zásluhu na tom měli především domácí, kteří zrychlili hru, zjednodušili kombinace a soupeře dostali pod tlak. Nevyužili sice půlminutovou přesilovku pět na tři, ale nakonec přece jen vyrovnali. Kousal při vyloučení Kotalíka mířil těsně pod horní tyčku, ale jeho trefu musel potvrdit videorozhodčí.

Ve 29. minutě ale šel Mountfield opět do vedení. Po chybě Kindla se při hře čtyři na čtyři prosadil Langhammer. Domácí hráče tato branka zaskočila a hosté znovu získali mírnou herní převahu. A ve 40. minutě navýšili svůj náskok. V přesilovce dal třetí branku hostů Langhammer.

Podstatnou část druhé třetiny odehráli hosté bez bez Prospala, který ve 22. minutě ke dvouminutovému trestu dostal ještě trest na deset minut za nesportovní chování. Po dvanácti vteřinách třetí třetiny napodobil Prospala domácí Starý, kterému se také nelíbilo rozhodnutí nepřesných rozhodčích.

Ve 48. minutě mohli při trestu Hemského domácí snížit, Krejčí sebral za brankou puk Kovářovi, ale netrefil prázdnou branku. Domácí trenéři v této fázi zredukovali sestavu do tří pětek, i díky přesilovkám měli herní převahu, ale hosté výhru ubránili. Východočeši nedokázali snížit ani při tříminutovém power play.

30. kolo hokejové extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Kousal (Somík, V. Kočí) - 3. Prospal (Hanzal, Michálek), 29. Langhammer (L. Kohn), 40. Langhammer (Toman, Ptáček). Rozhodčí: Homola, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 9:9, navíc Starý - Prospal oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8492.
Pardubice: M. Růžička - Píša, Kindl, Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, T. Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Semorád, T. Zohorna, Nahodil. Trenéři: Trličík a Lubina.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman - Suja, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Langhammer, Dej, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.