Rubriky:

Tipsport extraliga

Jágrův zlatý dres vydělal v dražbě přes 150 tisíc. Peníze půjdou na charitu

12. prosince 2012 21:26 - Praha

Humbuk kolem hvězdného kladenského útočníka Jaromíra Jágra rozhodně nekončí. Jeho zlatý zápasový dres se na aukčním portálu Aukro.cz prodal za 150 101 korun. Podle očekávání šlo o suverénně nejhodnotněji vydražený kus z celého týmu Rytířů, kteří v limitované sérii zlatých dresů odehráli v neděli 2. prosince extraligový souboj proti Liberci.

 

Jan Handrejch, Právo

Částkami přesahujícími hranici 20 tisíc korun pak přispěli do celkového výtěžku, který poputuje na podporu programu Dr. Klaun společnosti Chance 4 Children, uchazeči o další dresy s nejzvučnějšími jmény hráčů z kladenského kádru. Ten se jmenovkou Tomáše Plekance byl vydražen za 41 399 korun, Pavla Patery s kapitánským "céčkem" za 30 200 a Marka Židlického za 23 100.

Pěticiferné sumy bylo potřeba vyplatit ale rovněž v několika dalších případech. Dres Marka Černoška přišel vítěze dražby na 17.100 korun, Libora Procházky na 15 100, Jiřího Tlustého na 13 300 a přes 11 tisíc vyšplhala cena také v případech Jana Chábery, Jana Hlaváče či Ivana Majeského.

Dražba Jágrova dresu s přiloženým vlastnoručně podepsaným certifikátem pravosti byla stejně jako v případě jeho spoluhráčů ukončena dnes, kdy naopak teprve začala dražba Zdi slávy s podpisy olympijských šampionů.

V dražbě darů olympijských medailistů z Londýna zaplatil zájemce nejvíce za dres bikera Jaroslava Kulhavého, jenž olympijský závod vyhrál - jeho trikot se blížil sumě vyplacené za dres hokejové superhvězdy a stál 145 tisíc korun. Ještě mnohem více ale vynesla dobročinná aukce originálního dresu oštěpařky Barbory Špotákové, za jejíž trikot z vítězného olympijského závodu v Pekingu zaplatil bývalý desetibojař Robert Změlík 330 tisíc korun.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..