Litvínov - Vítkovice 2:3Vítkovice obrátily skóre v Litvínově a vezou tři body. Verva popáté v řadě padla

6. Lukeš 1 : 0
7. Kovář 1 : 1
12. Martynek 2 : 1
24. Burger (trestné střílení) 2 : 2
40. Barinka 2 : 3

Hokejisté Vítkovic zvítězili v úterní předehrávce 31. kola Tipsport extraligy v Litvínově 3:2 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Ostravané rozhodli o tříbodovém zisku ve druhé třetině, kdy dvěma zásahy otočili skóre ve svůj prospěch. Litvínov popáté za sebou prohrál. K bodovému zisku mu nepomohl ani navrátilec do sestavy Martin Ručinský.

Vítkovicím chyběl oproti poslednímu zápasu s Třincem obránce Kuba, který ukončil svou výpomoc týmu a odcestoval do USA. Litvínov mohl poprvé od začátku listopadu využít na ledě Martina Ručinského, který nastoupil ve třetí formaci s Jakubem Černým a juniorem Pavlem Smolkou. Naopak do sestavy Vervy se nevešel útočník Vojtěch Kubinčák.

První obrovskou příležitost v utkání si vypracovali hosté, Roman se dostal až před brankáře Francouze, svou bekhendovou kličku ale nedotáhl, za cenu faulu mu radost z gólu překazil Zeman. Severočeši byli v úvodní dvacetiminutovce aktivnější a nebezpeční zejména v přesilových hrách, v nichž nekompromisně trestali nedisciplinovanost soupeře. V 6. minutě putoval na lavici hanby Strapáč a po necelé půl minutě ji opouštěl. Hüblovu dělovku Šindělář neudržel a důrazný Lukeš dopravil puk do sítě.

Jenže Verva se z vedení neradovala dlouho. O minutu později našel Roman krásnou přihrávkou zpoza brány volného Kováře, jenž premiérovým extraligovým gólem srovnal stav. V 9. minutě neuspěl ranou od modré Polák a vzápětí fauloval vysokou holí Húževka, na což Ostravané doplatili. V početní výhodě měli Severočeši velký tlak. Nejprve to z otočky zkoušel Majdan a poté šikovnou tečí Rapáč, ani jeden ale síť nerozvlnil. To se podařilo až Martynkovi, jenž ztečoval mezi Šindelářovy betony bombu Stříteského a domácí znovu vedli. Svěřenci trenéra Jeřábka mohli do první přestávky skóre ještě navýšit, Černý ovšem orazítkoval pouze tyč.

Ostravané překlopili výsledek

Ve 2. části Vítkovičtí hodně přidali a vytvářeli si zajímavé možnosti. Ve 23. minutě zakončoval do odkryté klece Strapáč, Martinka ho ale nedovoleným zákrokem zastavil. V přesilovce pak nejdříve minul Húževka, následně však uháněl na bránu Burger, únik sice neproměnil, ale byl seknutý Kousalíkem a rozhodčí nařídili trestné střílení. Vítkovický forvard si tak nájezd zopakoval a tentokrát se nemýlil. Čtyřiatřicet sekund před koncem druhé třetiny propálil Francouze v početní výhodě Barinka.

V závěrečné části mohli hosté náskok pojistit. Francouz však svůj celek podržel a Litvínovští tak živili naději na bodový zisk až do poslední vteřiny. V samotném závěru navíc měli výhodu přesilovky, jenže Hübl v dobré šanci prodloužení nezařídil.

Hokejová Tipsport extraliga, předehrávka 31. kola
Litvínov - Vítkovice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)on-line
Branky: 6. Lukeš (Hübl, Kubát), 12. Martynek (Stříteský, Hanzl) - 7. L. Kovář (Roman, Kolouch), 24. Burger z trestného střílení, 40. Barinka (R. Polák, Klimek). Rozhodčí: Hradil, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8, navíc Kubát - Polák oba 10 min. a do konce utkání, Malík 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2823.
Litvínov: Francouz - Kubát, Kousalík, Zeman, Stříteský, Jareš, Martinka, Gula, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Smolka, Ručinský - Rapáč, R. Pšurný, Baláž. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Stehlík, Malík, Kovář, Voráček - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.