Kladno díky Jágrovu hattricku přehrálo mistra. K výhrám své týmy dovedli i třígólový Květoň a čtyřgólový Gulaš

oc, škvSport.cz

Jaromír Jágr vstřelil hattrick do sítě Pardubic a Rytíři tak zvítězili ve 31. kole extraligy 5:4. Tři góly zaznamenal také David Květoň, jehož Třinec se raduje z vítězství nad Chomutovem 6:4. Dokonce čtyři góly si připsal Milan Gulaš, jehož Plzeň porazila Liberec 6:5 po samostatných nájezdech. Sparta uspěla na ledě Českých Budějovic po výsledku 3:2. Karlovy Vary padly na ledě Slavie 1:4 a v bitvě o druhou příčku zvítězil Zlín nad Kometou Brno 6:3.

V dosavadních zápasech Kladna s Pardubicemi zářil Plekanec, který nastřílel dva hattricky. Hrdinou středečního duelu byl ale Jágr, největší hvězda extraligy totiž rovněž nastřílela hattrick. Na všechny góly mu ale přihrával právě Plekanec. Rytíři nakonec získali všechny tři body, po brance Barteka ve 48. minutě však Východočeši vedli. Pak ale třetí gól zápasu vstřelil Jágr a vítězný zásah domácích zařídil po asistencích Plekance a Jágra Dalecký.

Zlín na Kometu umí. A „Berani" to dokázali i v utkání o druhou příčku. Domácí hokejisté v moravském derby Kometu porazili i ve čtvrtém utkání po sobě. Tentokrát dokonce v základní hrací době. Ve 45. minutě přitom vedla Kometa po brance Kováčika. Čajánek a spol. však nasázeli vicemistrovi ve třetí části čtyři góly a nad Brňany nakonec zvítězili bezpečně 6:3.

Dalším hrdinou Gulaš

Překvapivě vyrovnaný duel sehrál poslední Liberec na ledě lídra z Plzně. Západočeši v obou předchozích zápasech zvítězili, naposledy dokonce 8:1. Když vedli Indiáni v 10. minutě po dvou brankách Gulaše 2:0, nic dramatickému vývoji zápasu ani tentokrát nenasvědčovalo. Tygři však mezi 15. a 26. minutou zápas otočili.

Dechberoucí chvíle přišly v poslední minutě zápasu. Po brance Kováře byl stav 4:4, ale v čase 59:39 dovršil svůj hattrick Gulaš, ale všechny tři body nakonec domácí nezískali. Pouhých třináct vteřin před koncem zápasu srovnal Nedvěd a o vítězi se rozhodlo v samostatných nájezdech. V těch prokázal Gulaš, že je jednoznačnou hvězdou zápasu, když rozhodující penaltou zařídil Plzni druhý bod.

Potřetí Budějovice vyrovnat nedokázaly

Zápas Českých Budějovic se Spartou byl duelem dvou týmů, které bojují o předkolo play-off. A zároveň dvou celků, které držely vítězné série. Domácí Jihočeši se Spartou dokázali dvakrát srovnat krok. Michálek odpověděl na gól Broše a Hanzal na zásah Hovorky. Po brance Přibyla se už ale Mountfield dotáhnout nedokázal a Holešovičtí tak zvítězili počtvrté v řadě. Série výher Českých Budějovic skončila na čísle pět.

V sestavě Ocelářů z Třince se poprvé během výluky NHL objevil Hudler a do zápasu výrazně zasáhl. K vítězství domácích přispěl dvěma góly. Největší zásluhu na výhře měl ale Květoň, který se blýskl hattrickem. Chomutov sice nastřílel na ledě Ocelářů čtyři góly, nakonec však pod vedením trenéra Antonika, který byl po reprezentační přestávce stvrzen hlavním koučem, nebodoval.

Slavia proti Karlovým Varům neztratila v sezóně ještě ani jeden bod. A všechny tři body svěřenci Vladimíra Růžičky získali i ve třetím vzájemném utkání v sezóně. Skóre otevřel už ve 4. minutě Sobotka. O dva góly se postaral mladíček Klhůfek, jednou se prosadil také Bednář.

V  úterní předehrávce podlehl Litvínov Vítkovicím 2:3.

Hokejová Tipsport extraliga, 31. kolo
Třinec - Chomutov 6:4on-line
Branky: 20. Hudler, 32. Květoň, 34. Květoň, 35. Hudler, 45. Adamský, 52. Květoň - 27. Hruška, 40. Důras, 46. Palina, 56. Frolík.
Kladno - Pardubice 5:4on-line
Branky: 4. Jágr, 43. Eberle, 47. Jágr, 53. Jágr, 58. Dalecký - 5. Kousal, 44. Hemský, 44. Krejčí, 48. Bartek.
Č. Budějovice - Sparta 2:3on-line
Branky: 8. Michálek, 28. Hanzal - 6. Broš, 14. Hovorka, 28. Přibyl.
Plzeň - Liberec 6:5 po sam. náj.on-line
Branky: 4. a 10. Gulaš, 36. Jeřábek, 44. Kovář, 60. Gulaš, roz. náj. Gulaš - 15. Dušek, 20. Víšek, 26. Pospíšil, 40. Duda, 60. Nedvěd.
Slavia - Karlovy Vary 4:1on-line
Branky: 4 Sobotka, 24. Klhůfek, 25. Bednář, 44. Klhůfek - 49. Bicek.
Zlín - Kometa Brno 6:3on-line
Branky: 19. Matějíček, 40. Čajánek, 47. Holík, 50. Leška, 57. Okál, 60. Balaštík - 27. Divíšek, 43. Petrovický, 45. Kováčik.