60. Gulaš 5 : 4
60. Nedvěd 5 : 5
65. Gulaš (rozhodující nájezd) 6 : 5

Plzeň

Hokejisté vedoucí Plzně zdolali ve 31. kole extraligy poslední Liberec 6:5 po samostatných nájezdech. Čtyřmi góly včetně vítězné branky se na výhře podílel útočník Milan Gulaš.

Vstup do utkání vyšel lépe Liberci, ale skóre otevřeli domácí. Ve čtvrté minutě nekrytý Gulaš skóroval po bekhendové kličce. Hosté pak nevyužili dvě přesilové hry. Naopak ve vlastním oslabení jim unikl znovu Gulaš, kterého pouze za cenu faulu zastavil Čakajík. Z trestného střílení zvýšil nejlepší střelec Plzně na 2:0.

Důrazně napadající hráči Liberce se dočkali snížení, když po zaváhání domácí defenzivy zblízka překonal Svobodu Dušek. V závěru úvodní části dokázal ve vlastním oslabení vyrovnat před brankou nekrytý Víšek.

Obrat ve skóre dokonal Pospíšil trefou do prázdné branky po zaváhání gólmana Svobody při rozehrávce. Domácí za nepříznivého stavu vrhli všechny síly směrem dopředu, větší příležitosti si ovšem nevypracovali ani během přesilovky po polovině utkání.

Prosadil se až Jeřábek ve 36. minutě, když svůj výjezd z rohu korunoval úspěšným zakončením na 3:3. Rozjeté Indiány zbrzdil tvrdý zákrok Hollwega u mantinelu na Dernera, po němž americký útočník putoval pod sprchu a v pětiminutové početní výhodě vrátil Liberci vedení šikovnou tečí bývalý miláček ČEZ arény Duda.

Na začátku závěrečné třetiny ukončil libereckou přesilovku nedovoleným zákrokem Nedvěd. Při hře čtyři na čtyři přihrál od levého hrazení Straka ideálně do jízdy Gulašovi, jeho rychlou střelu však Pinc chytil. Ve 44. minutě už po šikovném manévru vyrovnal rozjetý Kovář na 4:4.

V 51. minutě nevyužil Liberec 68 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Na poslední pětiminutovku promíchal domácí kouč Razým složení útoků a půl minuty před sirénou se trefil do horního růžku Gulaš. O osm sekund později ovšem při liberecké hře bez brankáře vyrovnal Nedvěd na 5:5.

Rušné prodloužení rozhodnutí nepřineslo a bod navíc Plzni zajistil svou čtvrtou trefou v utkání Gulaš.

31. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 10. Gulaš z trestného střílení, 36. J. Jeřábek (Jan Kovář, Balej), 44. Jan Kovář (Kratěna, Marušák), 60. Gulaš (Martin Straka), rozhodující sam. nájezd Gulaš - 15. Dušek (Roman Vlach), 20. Víšek (Duda, Derner), 26. Pospíšil (Filippi), 40. Duda (Filippi, Víšek), 60. Nedvěd (Víšek, Duda). Rozhodčí: Homola, Hrubý - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Mozík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Liberec: Pinc (na nájezdy Vošvrda) - Čakajík, Derner, Čutta, Jánošík, Havíř, Výtisk, Vitásek, Štich - Bulíř, Nedvěd, Bárta - Duda, T. Urban, Víšek - Pospíšil, Filippi, Dušek - Roman Vlach, Galamboš, Vantuch. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.