Slavia - Pardubice 5:0Slavia smetla Pardubice, Furch vychytal první nulu v sezóně

6. Jelínek 1 : 0
25. Bednář 2 : 0
26. Sobotka 3 : 0
32. Micka 4 : 0
45. Krenželok 5 : 0

Pětkrát v řadě dokázali hokejisté Pardubic na ledě Slavie bodovat, nyní však z libeňské O2 areny odjíždějí s debaklem. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky o výhře 5:0 rozhodli především v druhé třetině, kdy během necelých osmi minut nasázeli úřadujícím mistrům tři branky. Gólman Dominik Furch vychytal první čisté konto v sezóně.

Hned od úvodních minut nasadily oba týmy vysoké tempo a nouze nebyla ani o nadějné příležitosti. V šesté minutě našel Vladimír Růžička od levého mantinelu Jelínka, který střelou z první nedal pardubickému brankáři Martinu Růžičkovi šanci se přesunout k druhé tyči a otevřel skóre.

Vyrovnat mohl záhy Hemský, jehož po pěkné individuální akci vychytal Furch. V šestnácté minutě mohl navýšit slávistické vedení Krenželok, který se po Kubošově parádním pasu přes osu hřiště řítil sám na branku, Růžičku ale nepřelstil. V závěru prvního dějství byl při přesilovce Východočechů blízko gólu Bartek, na brankovišti poskakující puk však netrefil.

Růžičku nahradil po čtvrtém gólu Salfický

Po první změně stran už Pardubice, za které kvůli vypršení pojistky nenastoupil obránce Kindl, úplně odpadly a na ledě dominovala Slavia. Ve dvacáté páté minutě vyrobil hrubku při rozehrávce Starý, Bednář se neukvapil, Růžičku si položil k ledu a zasouval do prázdné branky. O minutu později navíc při dvojnásobné přesilovce našel Kadlec od zadního mantinelu Sobotku, který přesně trefil prostor mezi Růžičkovými betony, a sešívaní vedli už o tři branky.

Tím však ofenzivní smršť domácích zdaleka nekončila. V pokračující klasické početní výhodě trefil Vladimír Růžička tyč, v polovině utkání pak při přečíslení dvou na jednoho nechal vyniknout pardubického gólmana Micka. Prakticky vzápětí však tentýž hráč napřáhl v mezikruží a zvýšil na 4:0. To už bylo na gólmana Růžičku příliš a své místo v brankovišti přepustil Salfickému.

Trličík ven, spustili pardubičtí fanoušci

Ve 45. minutě trefil Kempný dělovkou od modré tyč, Salfický puk hokejkou nešťastně posunul na Krenželoka, jenž už měl snadnou úlohu. Pátý inkasovaný gól byl spouštěcím mechanismem pro pardubické fanoušky, kteří opakovaným skandováním „Trličík ven" dávali najevo, že s prací bývalého kouče Vítkovic spokojeni rozhodně nejsou.

32. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. P. Jelínek (V. Růžička ml.), 25. Bednář, 26. V. Sobotka (Kadlec, Bednář), 32. Micka (Alinč, Krenželok), 45. Krenželok (Kempný). Rozhodčí: Minář, Blecha - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 5655.
Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Kučný - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Vrdlovec (30. Micka), Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Pardubice: M. Růžička (32. Salfický) - Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí, Píša, Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, Somík, T. Nosek - Radil, Kousal, Buchtele - Šagát, T. Zohorna, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.