Rubriky:

Tipsport extraliga

Znojmo chce konečně zlomit černou sérii

19. listopadu 2004 11:01 - PRAHA

V minulé sezóně patřili hokejisté Znojma mezi první čtyřku, v současné době se však potácejí na chvostu tabulky a předvádějí výkony, které se absolutně neslučují s kvalitou jejich kádru. Orli, před sezónou posílení o Vokouna, Eliáše a Havláta, hazardují se svou pověstí, ale i s účastí v play-off.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Už pět kol nevyhráli a v pátek ve 23. kole extraligy hostí Vítkovice, které se pyšní sérií opačnou, čtyřikrát po sobě neodcházeli z ledu bez bodů.

Také ve Zlíně polovinu utkání sahali Znojemští po dobrém výsledku, ale skončili jako v letošní sezóně už mnohokrát. "Nehráli jsme špatně, doplatili jsme ale na chyby v obraně, kterých se musíme už konečně vyvarovat. Stejně jako zbytečných faulů, abychom neinkasovali v oslabení branky," vztekal se trenér Miloš Hořava po porážce 1:4.

Páteční duel by mohl být pikantním soubojem dvou gólmanů z NHL, znojemského Tomáše Vokouna a vítkovického Martina Pruska. Jenže jejich výkony prozatím zůstávají dost za očekáváním. Vokoun je v procentuální úspěšnosti extraligových gólmanů až na 15. příčce, Prusek byl v úterý poněkolikáté střídán Pincem, jenž si právě v procentuálním hodnocení brankářů vede lépe než jeho slavnější kolega.

Do ostravského týmu se ovšem s příchodem zkušeného trenéra Vladimíra Vůjtka pomalu vrací herní pohoda a sebevědomí. Ostravané také znovu začali dávat góly, což byl pro ně v určitém období dost značný problém.

"Ale těch gólů by mohlo být i více, rezervy stále máme v přesilovkách. V tréninku na nich pracujeme a třeba už ve Znojmě se dostaví zlepšení," doufá asistent Miloš Holaň.

Hokejová extraliga - 23. kolo
pátek 17.00 h TŘINEC (11. - 25 b.) PARDUBICE (6. - 34 b.)
. Jeho kouč Marek je pardubický rodák, nemá k dispozici Štefanku a Ďuráka. Dlouhodobě zraněna dvojice Michal Sýkora a Korhoň, jinak jsou kompletní.
úterý 17.00 h VSETÍN (13. - 18 b.) SPARTA (1. - 52 b.)
. Věří, že jej lídr namotivuje, zraněn je pouze bek Kovář. Zraněný Melichar, nejisté jsou starty Řezníčka, Hlaváče, Kratěny a Břízy.
pátek 17.30 h K. VARY (9. - 30 b.) JIHLAVA (14. - 11 b.)
. Rády by zopakovaly první vzájemný duel (9:2), kádr je zcela kompletní. Na hostování z Pardubic Lubina, nejistý start Čachotského, Vostřáka a Kuchyni.
pátek 17.30 h ZNOJMO (12. - 20 b.) VÍTKOVICE (10. - 28 b.)
. Na marodce je nemocný Pardavý a také zraněný obránce Toman. Drží sérii čtyř zápasů bez prohry, zraněný je pouze bek Hudec.
pátek 17.30 h KLADNO (4. - 37 b) PLZEŇ (8. - 33 b.)
. Delší čas je mimo hru Huml, stále chybí Hrdina a Špelda. K Andrašovskému se Šrekem přibyl se zraněným kolenem bek Špaček.
pátek 18.00 h LIBEREC (7. - 34 b.) LITVÍNOV (5. - 35 b.)
. Trenér Paleček nemůže stále počítat s útočníky Podkonickým a Kotalíkem. Úspěšný slovenský debutant Zálešák bude připraven také na přesilovky.
23. 11. SLAVIA (3. - 40 b.) ZLÍN (2. - 5 b.)

bum, ČTK, Právo, DPA

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..