Budějovice - Kladno 5:1Jágr se proti Budějovicím prosadil i potřetí v sezóně, Kladno přesto schytalo debakl

České Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic porazili v předehrávce 33. kola Tipsport extraligy před vyprodanou Budvar Arénou Kladno 5:1 a z posledních osmi zápasů si připsali už sedmou výhru. Čestný úspěch Rytířů zaznamenal ve druhé třetině Jaromír Jágr, který se proti Mountfieldu gólově prosadil i ve třetím vzájemném duelu v sezóně. Jihočeši poskočili v tabulce na osmé místo, Kladno zůstává třetí.

Kladno přitom do zápasu vstoupilo aktivně, ve dvou nadějných příležitostech se ocitl Jágr, Macholda pak dokonce při přesilové hře nastřelil od modré tyčku. V sedmé minutě hráli poprvé v početní výhodě i domácí a už po jejích jedenácti vteřinách otevřel skóre dorážející Ptáček, který se tak až ve svém dvaatřicátém zápase v sezóně dočkal prvního gólu.

Budějovice úvodní trefa navnadila a Rytíře dál svíraly. Ve třinácté minutě zachránila po střele Janka branková konstrukce i Cháberu, o dvě minuty později ale ujel po pravém křídle Suja a zamířil přesně mezi betony kladenského gólmana. Před prvním odchodem do šaten mohl snížit Plekanec, v samostatném úniku při vlastním oslabení ale zamířil jen do brankáře Kováře.

Ve druhé minutě prostřední třetiny nabral na rychlost Prospal a ranou z pravého kruhu se trefil přesně pod horní tyčky Cháberovy klece. O pět minut později se poprvé radovalo i Kladno. Při přesilovce vypálil Jágr za brankovou čárou a puk si odrazem od Kováře našel cestu do branky.

Chábera po pátém gólu zamířil na střídačku

Na přelomu druhé a třetí třetiny sice Jihočeši prohospodařili takřka minutu a půl dlouhou přesilovku pěti proti třem, dlouho je to ale mrzet nemuselo. Ve 46. minutě přidal Michálek čtvrtý gól a za dalších třicet osm vteřin zvyšoval už na 5:1 v pádu zakončující Suja, který do tohoto zápasu zaznamenal v letošní sezóně jediný gól, proti Kladnu stihl dvojnásobek...

Po pátém inkasovaném gólu přepustil Chábera místo mezi třemi kladenskými tyčemi Lukáši Cikánkovi. Ten už sice do závěrečné sirény neinkasoval, českobudějovičtí si ale čtyřbrankový náskok s poklidem pohlídali.

Hokejová Tipsport extraliga, 33. kolo:
České Budějovice - Kladno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)on-line
Branky a nahrávky: 7. Ptáček (L. Kohn, Šimánek), 15. Suja, 22. Prospal (M. Michálek), 46. M. Michálek (Jank, Prospal), 47. Suja (Dej, Mertl) - 27. Jágr. Rozhodčí: R. Svoboda, Kalivoda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Kladno: Chábera (47. Cikánek) - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Hlaváč - Kuchejda, Kuchler, Dalecký - Strnad, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.