Plzeň - Sparta 2:1Hokejisté vedoucí Plzně ukončili vítěznou sérii Sparty

28. Straka 1 : 0
29. Kašpařík 2 : 0
49. Sičák 2 : 1

Plzeň

Hokejisté Plzně porazili ve 33. kole extraligy Spartu 2:1 a počtvrté za sebou tak vyhráli. Pražané naopak neuspěli po sérii pěti výher. Indiáni duel rozhodli dvěma vstřelenými góly v rozmezí 52. sekund druhé třetiny.

Utkání začalo ve velkém tempu a více práce měl v úvodu gólman Sparty Neuvirth, který zastavil střely Vlasáka i St. Pierra z bezprostřední blízkosti. V 7. minutě hosté špatně sehráli přesilovou hru a naopak mohl otevřít skóre Dvořák po akci Straky. O pět minut později domácí nezužitkovali krátkou přesilovku pět na tři a vzápětí promarnili i téměř dvě minuty dlouhou stejnou početní výhodu, když se proti voleji Gulaše stačil Neuvirth včas přesunout.

V 16. minutě už před brankou osamocený Straka Neuvirtha bekhendem překonal, ale kotouč zamířil těsně vedle. Z protiútoku musel zasahovat proti tvrdé střele rozjetého Tona brankář Svoboda. Plzeňský gólman měl v závěru první třetiny při sparťanské přesilovce štěstí, že Přibyl nezamířil v dobré pozici přesně.

Na začátku prostřední části hosté nevyužili dvě přesilové hry za sebou a jen díky Neuvirthovi drželi nerozhodný stav, když mezitím nepřehodil jeho položený beton Gulaš a Kovářovi samostatnou akci ve vlastním oslabení ukončil faulem Vallin. Přesilovka sice domácím nevyšla, ale ve 28. minutě početní výhoda nepomohla ani Spartě. Naopak Gulaš vracející se z trestné lavice přihrál při přečíslení Strakovi, který otevřel skóre.

Rozjetá Plzeň navíc o 52 vteřin později zvýšila své vedení na 2:0 při přesilovce, když se po zpětné přihrávce Kováře trefil z pravého kruhu Kašpařík. Hosté po polovině utkání na lépe bruslící Indiány nestačili, Kratěna ale po nezištné příhře Baleje minul před odkrytou brankou poskakující puk a po dlouhém pasu Straky nevyzrál tváří v tvář na Neuvirthovi Balej.

Do třetí třetiny zamíchal sparťanský kouč Jandač složením útočných trojic a ve 42. minutě demonstroval zlepšený pohyb hostů dvojitou střelou z levého kruhu Ton. Svoboda zlikvidoval ve 48. minutě i bekhendovou střelu nekrytého Pacovského z mezikruží. Chvíli na to už však snížil na rozdíl jediného gólu přesilovkovou bombou od modré čáry Sičák.

Domácí defenziva v poslední desetiminutovce chybovala a tři minuty před koncem jen za cenu nedovoleného zákroku Frola přečkala dlouhý nápor Sparty. Početní výhodu hostům ukončil předčasně hostům svým třetím faulem v zápase Rachůnek. Krátká hra bez brankáře již na výsledku nic nezměnila.

33. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Martin Straka (Gulaš, Frolo), 29. Kašpařík (Jan Kovář, J. Jeřábek) - 49. Sičák (J. Hlinka, I. Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. Diváci: 7146.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Johnson, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Sparta: Neuvirth - Jan Hanzlík, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Vallin, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Bahenský, Forman (43. Foster). Trenéři: Jandač a Votruba.