Kladno - Třinec 1:4Jágrův gól k bodům nestačil. Třinec na Kladně exhiboval a posunul se na třetí místo

11. Bonk 0 : 1
19. Rákos 0 : 2
26. Květoň 0 : 3
54. Rákos 0 : 4
58. Jágr 1 : 4

Kladenským Rytířům čtvrteční předehrávka 34. kola Tipsport extraligy nevyšla. Středočeši na svém ledě nenavázali na předchozí čtyři úspěchy v řadě a podlehli třineckým Ocelářům hladce 1:4. Hosté se prezentovali kvalitní defenzivou a produktivním útokem, nakonec tak prolomili nepříznivou bilanci na hřištích soupeřů a v extraligové tabulce se posunuli na třetí místo právě před Rytíře. Dva góly vítězů dal útočník Daniel Rákos, prohru Kladna zmírnil v 58. minutě Jaromír Jágr.

Jakub Orsava (zády) a střelec Daniel Rákos z Třince se radují z gólu.

Do sestavy domácích se vrátil uzdravený útočník Tlustý a Kladno začalo aktivně. Z počátečního náporu však vedoucí gól nevytěžilo, místo toho pouze rozchytalo gólmana Hrubce. Hosté přežili bez úhony i první oslabení po vyloučení Hrabala a krátce poté hráli sami přesilovku, v níž dvakrát nebezpečně zahrozil nejlepší kanonýr soutěže Martin Růžička. I Chábera byl však pozorný.

V 11. minutě se opřel do puku Bonk a přestože hosté svorně zvedali ruce nad hlavu, hrálo se dál. Po přerušení hry však sudí zamířil konzultovat situaci s videorozhodčím a třinecká radost mohla propuknout naplno. Vyrovnání měl na holi Kuchler, jeho bekhend však Hrubec vytěsnil. Na trestnou lavici musel poté Plekanec a hosté zásluhou Rákose odskočili v přesilovce na dvoubrankový rozdíl.

Chábera pochytal další třinecké šance

Zkraje druhé třetiny přišla další rána pro domácí, když ze hry odstoupil Plekanec. Jen o chvilku později naděje na bodový zisk Středočechů ještě poklesly. Chábera sice pokryl velkou šanci Květoně, chybující David Růžička mu však okamžitě nabídl další možnost a bylo to 0:3. Ve 28. minutě zabránila další pohromě Cháberova rychlá lapačka při zakončení Polanského.

Domácí se i nadále jen velmi těžko prosazovali, zatímco hosté mohli přidat další branky. Varaďova střela bez přípravy skončila na Cháberovi. Ve 35. minutě měl po přečíslení tří na dva ideální palebnou pozici Roth, ale minul. Pohodu hostů potvrdil i Polanský, který si při vlastním oslabení pohrál s domácími obránci a ztroskotal až na Cháberovi.

Třetí část se při obrazu hry a rozložení sil na ledě dohrávala prakticky jen z povinnosti. Tři body hostům pojistil v 54. minutě z úhlu při signalizovaném trestu pro domácí Rákos a oslavil druhý zásah v utkání. Alespoň čestný úspěch domácích si připsal po ráně bez přípravy Jágr.

34. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Jágr (Tlustý) - 11. Bonk (M. Růžička, Galvas), 19. Rákos (Hrabal), 26. D. Květoň, 54. Rákos (Zíb, M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4377.
Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Kuchejda, Hlaváč, Kuchler - Strnad, Dalecký, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský. Trenéři: Turek a Janků.