Zlín zvítězil na Spartě až po nájezdech. Vedoucí Plzeň ve šlágru porazila Kometu

Vedoucí tým hokejové extraligy z Plzně potvrdil vynikající formu i ve šlágru 34. kola proti Kometě Brno, kterou porazil 3:1. Druhý zůstává Zlín, jenž vyhrál na ledě Sparty 2:1 po samostatných nájezdech. Mistrovské Pardubice ukončily sérii proher vítězstvím nad Litvínovem 4:2. Z posledního místa se po výhře nad Českými Budějovicemi 5:3 odlepil nováček z Chomutova.

Plzeňská Škoda potvrdila suverenitu v extralize i proti Kometě Brno, proti níž se jí jinak v poslední době moc nedaří. Lídr se blýskl především při třetím gólu, při němž hosty parádně vyšachoval, nádhernou akci pak zakončil Václav Pletka. Západočeši vyhráli popáté v řadě, proti Kometě měli jasnou převahu, výsledek 3:1 je tak pro hosty ještě milosrdný.

V tabulce druhý Zlín dělilo jen pár vteřin od toho, aby udržel šestibodový odstup od lídra. Jenže 17 sekund před koncem sparťané při power play smazali jednogólové manko a vynutili si prodloužení. V něm gól nepadl a při penaltách měli znovu navrch hosté ze Zlína. Svůj nájezd proměnili Honejsek i Leška, zatímco za domácí se netrefil nikdo. Zlín tak v holešovické Tipsport aréně vyhrál popáté za sebou, i když tentokrát jen za dva body.

Chomutov už není poslední

Chomutovští hokejisté se po sedmi zápasech dočkali vítězství za tři body a odpoutali se z posledního místa v tabulce. Severočeši si doma vyšlápli na rozjeté České Budějovice, které sice z posledních osmi duelů sedmkrát vyhrály, jenže tentokrát padly 3:5. Dvěma góly pomohl k vítězství domácích Štěpán Hřebejk.

Krušné pardubické období čtyř zápasů bez bodu ukončila domácí výhra nad Litvínovem 4:2. Svěřenci Mojmíra Trličíka porazili v této sezóně Vervu vůbec poprvé, čehož dosáhli především díky skvělému vstupu do utkání. Už po dvaceti sekundách hry totiž otevřel skóre Martin Bartek a za další čtvrthodinu hry vedli už domácí 3:0. Litvínov se trefil až ve třetí třetině, ale na body to bylo málo.

Ani jeden gól ze hry neviděli diváci v Liberci, kam ke svému prvnímu venkovnímu zápasu téměř po měsíci zavítala Slavia. Bílí Tygři tak odehráli už šesté prodloužení v posledních šesti zápasech. Domácí několikrát podržel vynikající gólman Vošvrda, ale po nájezdech se nakonec radovala Slavia. Zkušený forvard Jaroslav Bednář si v nich vynahradil zklamání z neproměněných šancí, když jako jediný při penaltách uspěl a zařídil svému týmu vítězství a posun na páté místo.

Ve čtvrteční předehrávce zvítězil Třinec v Kladně 4:1, 34. kolo bude dohráno 16. ledna zápasem Vítkovic s Karlovými Vary.

Hokejová Tipsport extraliga, 34. kolo
Chomutov - Č. Budějovice 5:3on-line
Branky: 17. Frolík, 36., 41.  Hřebejk, 37. Hruška, 43. Zálešák - 27. Květoň, 39. Michálek, 58. Kotalík
Pardubice - Litvínov 4:2on-line
Branky: 1. Bartek, 12. Vašíček, 16. Semorád, 51. Píša - 44 Hübl, 53. Ručínský
Plzeň - Kometa Brno 3:1on-line
Branky: 12. Straka, 18. Vlasák, 24. Pletka - 27. Divíšek
Liberec - Slavia Praha 0:1 po samost. náj.on-line
Branka: Rozhodující nájezd Bednář
Sparta Praha - Zlín 1:2 po samost. náj.on-line
Branky: 60. Sekáč - 40. Köhler. Rozhodující nájezd Honejsek.