Sparta - Zlín 1:2 SNZlín vyhrál na Spartě popáté v řadě, v nájezdech rozhodl Honejsek

40. Köhler (trestné střílení) 0 : 1
60. Sekáč 1 : 1
65. Honejsek (rozhodující nájezd) 1 : 2

Popáté za sebou dokázali hokejisté Zlína vyhrát na ledě pražské Sparty, když v rámci 34. kola Tipsport extraligy triumfovali 2:1 po samostatných nájezdech. Ševci přitom byli blízko všem třem bodům, když po Köhlerově proměněném trestném střílení vedli 1:0, sedmnáct vteřin před třetí sirénou však srovnal Sekáč. Rozhodující nájezd proměnil Honejsek.

Kdo dorazil do holešovické Tipsport arény až na druhou třetinu, nemusel takřka ničeho litovat. Úvodní dvacetiminutovka totiž přinesla úporné bránění středního pásma, takže alespoň částečně nebezpečné šance nepřicházely. A když už se do jedné probíjel domácí útočník Ton, zlínský obránce Kotvar na poslední chvíli natáhl svou hůl a odpálil puk do bezpečí.

Po první změně stran se Sparta chopila iniciativy, pomohla jí k tomu i nedisciplinovanost hostů, kteří ve druhé třetině inkasovali hned čtyři menší tresty. Do dvou nadějných příležitostí se dostal Broš, Sedláčka ale nepřekonal. Stejně se vedlo i Hovorkovi, který ukázal zlínským zadákům záda, sám před gólmanem ale zamířil mimo.

Vrchol sparťanského zmaru pak předvedl Tenkrát, který pálil z necelého půl metru - branku nejenže přestřelil, puk bez jakékoliv teče skončil až v ochranné síti nad zadním mantinelem. A tak přišel trest. Šestadvacet vteřin před druhou sirénou fauloval Gřegořek při sparťanské přesilovce unikajícího Köhlera, který následně s jistotou proměnil nařízené trestné střílení a otevřel skóre.

Ve 44. minutě stál Honejsek před úplně prázdnou bránou, místo aby puk pohodlně zasunul, rozhodl se dát co největší ránu. A nastřelil jen tyč! Ještě dlouhé vteřiny pak zlínský útočník v pokleku zpytoval svědomí, jak mohl tisíciprocentní loženku zazdít...

V polovině třetí třetiny vzal na sebe při přečíslení dvou na jednoho zodpovědnost Čech, nechal však jen vyniknout lapačku sparťanského gólmana Neuvirtha. Na druhé straně si zase sjel do mezikruží Hlinka, v ideální pozici zamířil nad. V 55. minutě se dostal do sólového úniku Holík, Neuvirth jeho záměr střílet mezi betony vystihl a udržel sparťanské naděje na srovnání.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny sáhla Sparta ke hře bez brankáře a v čase 59:43 na brankovišti operující Sekáč poslal zápas do prodloužení. Rozhodnout nakonec musely až nájezdy, ve kterých zajistil Zlínu bod navíc Honejsek.

34. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:2SN (0:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 60. Sekáč - 40. Köhler z trestného střílení, rozhodující samostatný nájezd Honejsek. Rozhodčí: Hribik, Minář - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5388.
Sparta: Neuvirth - Pilař, Sičák, Milam, Jan Hanzlík, Gřegořek, Philipp, Vallin, Milam - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Kotvan, Tesařík, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.