Liberec zdolal Litvínov a poskočil na pátou příčku

LIBEREC

Hokejisté Liberce v pátečním severočeském derby porazili Litvínov 3:0. Utkání se povedlo zejména nové posile domácích, obránci Jaroslavu Modrému, který při svém druhém zápase za Liberec zaznamenal jeden gól a jednu asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem Liberce.

První šanci měli domácí už ve 3. minutě, kdy Vrbata v oslabení podnikl nebezpečný brejk, ale brankář Jarina gólu zabránil. V osmé minutě využil Tomajko zmatků v litvínovské obraně, dostal se sám před Jarinu, avšak ani on ho nepřekonal. Litvínov zahrozil v 9. minutě, kdy Klobouček bombou od modré čáry prověřil brankáře Hniličku. Pak se domácí dostali do vedení, když odražený puk od zadního mantinelu umístil do sítě Procházka.

Od 14. minuty hrál Liberec 92 vteřin přesilovku pět na tři, kterou nevyužil. Největší šanci měl Modrý, jehož střelu od modré čáry Jarina chytil. Litvínovský gólman si poradil i s nájezdem Vaice v 19. minutě, stejně jako na druhé straně o chvíli později Hnilička s nebezpečnou střelou Skleničky. Třináct vteřin před koncem první třetiny si ale Čermák zpracoval těžký puk a dokonalou střelou propálil Jarinu - 2:0.

Na začátku druhé třetiny Liberec přestál oslabení a poté byl aktivnější. Ve 25. minutě jel Vaic sám na branku, vystřelil však vedle. Litvínovský Branda dostal ve 30. minutě dobrou přihrávku na levé křídlo a pohotově vystřelil, ale Hnilička byl pozorný. O chvíli později Čermákova výborná přihrávka před branku našla Rataje, kterému v poslední chvíli přizvedl hůl obránce Skuhrovec. Ve 36. minutě vypálil od modré čáry Šlégr, Hnilička vyrazil a nepustil do sítě ani dorážku Hübla. Minutu a půl před koncem druhé třetiny začal hrát Litvínov přesilovku pět na tři. Hnilička vyrazil střelu Ručinského a poté Šlégr pálil mimo.

Ještě na začátku třetí třetiny v přesilovce pět na čtyři musel Hnilička betonem vyrazit jedovatou střelu Balázse. Ve 42. minutě v přesilovce kontroval liberecký Duben a Jarina odvrátil vyrážečkou. Chvíli před polovinou závěrečného dějství pak Modrý dostal křížnou přihrávku na modrou čáru, popojel dopředu a nezadržitelně vypálil - 3:0. Litvínov už se na odpověď do konce utkání nezmohl ani ve dvou přesilovkách.

Liberec - Litvínov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. S. Procházka (Modrý), 20. Čermák (Tomajko, L. Šmíd), 48. Modrý (P. Rozsíval, Vaic). Rozhodčí: Nečas - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4450.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Duben, Modrý, J. Moravec, Jiří Hanzlík, Holub - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Nedorost, S. Procházka - Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Poživil, Klobouček - Balázs, Reichel, Ručinský - Trávníček, Hübl, Kubinčák - Zálešák, Branda, Gombár - L. Havel, Dunlop, Sklenička. Trenéři: Beránek a Jeřábek.