Vsetín si vyšlápl na lídra ze Sparty

Hokejisté Vsetína porazili ve 23. kole extraligy vedoucí tým soutěže a pražské Spartě uštědřili třetí letošní porážku v řádné hrací době. V zápase poznamenaném velkým počtem vyloučených nevyužili hosté ani jednu ze tří početních výhod dvou hráčů v poli a prohráli 2:5.

Domácí od prvních minut vsadili na bojovnost a tvrdou obranou soupeři téměř nic nedovolili a navíc především v přesilových hrách byli nebezpečnější. Branek se však dočkali až necelou minutu před první přestávkou, kdy nejprve Somíkovo vybídnutí ke zteči proměnil Gřegořek a za dalších 28 sekund přetavil ve druhý gól přečíslení Vak po nezištné přihrávce Demela.

Zaskočení Pražané v prostřední části přidali na přesnosti a několikrát nebezpečně zahrozili. Největší příležitost ke snížení v podobě 101 sekund trvající přesilové hry pět na tři však nevyužili. Po brance volaly především pokusy Tona a Výborného.

Trest v podobě třetího gólu pro Spartu přišel v době vyloučení Broše: Kleslovu střelu se hostům podařilo srazit, ovšem důraz Somíka slavil úspěch. Klid na hole Valachů zajistil ve 37. minutě Veselý, jenž potrestal špatnou rozehrávku Majeského. Jiskřičku naděje pro Spartu mohl ještě těsně před přestávkou vykřesat Libor Procházka, ale nedokázal usměrnit do odkryté brány skákající přihrávku Sivka.

První gól dali Pražané ve třetí třetině, když Čechmánek neudržel Netíkovu ránu a na dorážku Chabady byl krátký. Dosáhnout na dvoubrankový rozdíl mohli hosté v rozmezí 48. až 50. minuty, kdy hráli nejprve 14 sekund ve výhodě dvou hráčů v poli a následně půl minuty, ale gólu nedocílili. Ve zbytku času již domácí v poklidu hlídali svůj náskok, který ještě v závěru zvýšil Selingr. O konečnou podobu výsledku se v samém závěru postaral sparťanský Kotrla.

Jan Neliba (Vsetín): "Se Spartou vždy stoupá adrenalin i u diváků, takže k vidění byla hra, na jakou jsme zde zvyklí. Po špatném výkonu proti Plzni jsme se probudili, kluci přistoupili k zápasu zodpovědně. Klíčovým momentem zápasu byly naše dvě branky v závěru první třetiny. Věřím, že dnešní výkon nás může odrazit k lepším výkonům. Současný tým má na to, aby se ještě popral o play off."

Leo Gudas (Sparta Praha): "Nezačali jsme dobře, navíc jsme inkasovali dva slepené góly před odchodem do kabin. Škoda nevyužitých přesilových her pět na tři, které nás mohly vrátit do hry. Před třetí třetinou jsme ještě věřil ve zvednutí, ale své šance jsme neproměnili. Dnes jsme dostali lekci z produktivity."

Vsetín - Sparta Praha 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Gřegořek (Somík), 20. Vak (Demel, Radivojevič), 35. Somík (Klesla), 37. Veselý, 59. Selingr (Radivojevič) - 45. Chabada (Netík), 60. Kotrla (Hlaváč (Majeský). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 12:13, navíc Radivojevič (Vsetín), Schnábel, Sivek (oba Sparta) 10 min., Demel (Vsetín) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3481.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Jaškin, Gřegořek (41. Horák), Němec, Gýna - Veselý, Brabenec, Somík - Pavliš, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Sparta Praha: Pöpperle - Majeský, Richter, Pilař, Hanzlík, Schnábel, L. Procházka, Dobroň, Jan Hanzlík - Chabada, J. Marek, Ton - P. Nedvěd, D. Výborný, Hlaváč - Olesz, Broš, Kotrla - Netík, Sivek, Kašpařík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.