Kladno porazilo Plzeň díky trefě v prodloužení

KLADNO

Více než dvě třetiny čekali diváci na kladenském zimním stadionu v duelu s Plzní na úvodní gól. Oba brankáři, domácí Orct a hostující Duba, se vyznamenávali a ze svých sítěk lovili kotouče až v závěrečném dějství. Kladno sice prohrávalo, ale přesto nakonec i po odchodu Jaromíra Jágra vybojovalo dva cenné body za výhru v prodloužení v poměru 2:1.

Kladenští sice nastoupili velice aktivně, dostávali se před svatyni reprezentanta Duby, ale koncovka byla jejich velkou slabinou. Postupně neuspěli Kalla, Martin Frolík a těsně před první sirénou se neprosadil ani František Kaberle. Plzeňští byli v úvodní části téměř neviditelní.

Po návratu z kabin však Západočeši najednou rapidně ožili. Hned v úvodní minutě reklamovali branku, ale rozhodčí Mikula po konzultaci s videorozhodčím ji nakonec neuznal. Zajímavé situace se pak zrodily přesně v polovině utkání. Během deseti vteřin nejdříve ujel Kalla, ale Dubu nepřelstil, vzápětí jel sám Paroulek na Orcta, ale i ten se zaskvěl.

První gól tak přišel až ve třetí třetině při přesilovce hostů, kdy Nedoma poslal bekhendem Plzeň do vedení. Za 69 sekund bylo ale vyrovnáno, když Martin Procházka elegantně zpracoval přihrávku Ševce a nekompromisní střelou zakončil. Ve zbytku základní části si již obě mužstva spíše hlídala výsledek, na čemž nic nezměnili ani příležitosti Paroulka na jedné respektive Martina Procházky na druhé straně.

V prodloužení mohl zajistit dva body pro hosty Kudrna, ale ztroskotal na Orctovi. Hrdinou zápasu se tak stal domácí kapitán Zajíc, který napřáhl z pěti metrů a v poslední minutě prodloužení nedal hostujícímu gólmanovi Dubovi šanci.

Kladno - Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Martin Procházka (Ševc), 65. Zajíc (Kysela) - 42. Nedoma (Martin Straka, J. Straka). Rozhodčí: Mikula - Pospíšil, Lipina. Vyloučení: 8:8, navíc Kudrna (Plzeň) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3365.
Kladno: Orct - F. Kaberle, T. Kaberle, Jelínek, Kasík, Ševc, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Gardoň, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Michael Frolík, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - Matějovský, Kracík, Martin Straka - Paroulek, J. Straka, Cibák - Mrázek, Jaroslav Kudrna, D. Pospíšil - Adamský, Michal Straka, Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.