Lubina zařídil Jihlavě bod

KARLOVY VARY

Zkušený Ladislav Lubina se hned ve svém prvním zápase za Jihlavu, kde je na hostování do konce ledna z Pardubic, blýskl dvěma góly. Poslední tým extraligové tabulky díky dvěma zásahům 37letého útočníka získal na ledě Karlových Varů bod za remízu 2:2. Dukle se tak podařilo napravit dojem z předchozího utkání proti Západočechům, kteří je na jejich stadionu deklasovali 9:2.

Úvodní desetiminutovka byla z obou stran dost vlažná, atmosféra na stadionu také, i když se hrálo skoro bez přerušení. Prakticky bleskem z čistého nebe byla v 11. minutě šance jihlavského Valy, který ale vystřelil mimo.

Karlovy Vary hrály od 12. minuty druhou přesilovku, ale stejně jako při té první si nevytvořily prakticky žádnou šanci. Výjimkou byl pokus Krafta, který ovšem pořádně netrefil puk. Domácí se přece jen dočkali vedení, necelé tři minuty před přestávkou překonal Skuhravý gólmana Suchana po akci zpoza branky.

Ve 25. minutě mohl při vlastním oslabení zvýšit Hlavačka, ale nezamířil podle svých představ. Od 29. minuty hráli hosté přesilovku, kterou už po devíti sekundách využil Lubina. Ve 35. minutě ujel po křídle obránce domácích Kutlák, ale Suchan byl na místě. Ve 37. minutě však už jihlavský gólman nestačil na šikovnost Hurtaje.

Na začátku třetí třetiny nevyužili domácí další přesilovku a hned po jejím skončení je znovu zaskočil Lubina - 2:2. Karlovým Varům však šlo o všechny tři body a ve 47. minutě skončila tečovaná střela Michala Dvořáka na síťce horní části branky. Od poloviny třetí třetiny hrály Karlovy Vary 40 sekund přesilovku pět na tři, ale zase jim nebyla nic platná. Na výsledku zápasu nic nezměnilo ani prodloužení.

Karlovy Vary - Jihlava 2:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Skuhravý (Kraus, Petr Kumstát), 37. Hurtaj - 29. Lubina, 45. Lubina (A. Padělek). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:7, navíc Hurtaj (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3000.
Karlovy Vary: Mensator - Bauer, Harant, Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, M. Hlavačka, Suur, J. Polák - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Tomík, Kraft, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Lipianský, Krátoška. Trenéři: Pazourek a Rulík.
Dukla Jihlava: Suchan - Ficenc, Buzek, Petr Punčochář, Dobrovolný, Zajac, Malena, Šmarda - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Mareš, P. Altrichter, Lubina. Trenéři: Vlk a Fiala.