Hokejisté Třince zvítězili v 36. kole hokejové Tipsport extraligy na vlastním stadiónu nad Zlínem 3:2 a posunuli se před Berany na druhou příčku. Na čtvrtou pozici se vyšvihla Slavia, která zvítězila v Kladně 2:0. Kometa Brno po pěti porážkách v řadě zvítězila nad Vítkovicemi 3:2 po samostatných nájezdech. Chomutov porazil Karlovy Vary 2:0, Sparta zdolala Litvínov 6:3 a Plzeň uspěla na ledě Českých Budějovic výsledkem 4:2.

Jaromíra Jágra (uprostřed) se snaží zastavit slávisté Pavel Klhůfek (vlevo) a Petr Kadlec.

Třinci, za který poprvé po zranění krku nastoupil Hudler, se proti Zlínu tradičně nedaří, Slezané prohráli čtyři předchozí vzájemné zápasy. Tentokrát však Oceláři vyrukovali na Berany se šňůrou pěti vítězných zápasů před domácími fanoušky v řadě. Hosté dvakrát v zápase vedli. Na Balaštíkovu trefu však odpověděl Adamský a Rákos vyrovnával na začátku druhé části na 2:2. Rozhodující branku vstřelil Bonk, který tečoval Zíbovo nahození. Třinec se po vítězství propracoval na druhou příčku právě před Zlín.

Kladno přivítalo Slavii poprvé ve své domácí hale, předchozí dva duely se odehrály v O2 areně. A v obou vyhráli Pražané, podobně jako ve třetím vzájemném střetnutí. Hvězda Rytířů Jágr vyšel tentokrát bodově naprázdno, podobně jako všichni jeho spoluhráči. Slavia, která se musela obejít bez mladíka Hertla, zvítězila 2:0 a propracovala se na čtvrté místo právě před Kladno.

Kometa udolala Vítkovice

Kometa potřebovala po pěti prohrách v řadě uspět a před blížícím se play-off zvednout sebevědomí sobě i fanouškům, kteří i proti Vítkovicím zaplnili Kajot arenu. Vítkovice povzbuzené třetím místem ze Spengler Cupu také jako první inkasovaly. Už ve druhé minutě se prosadil Jan Hruška. Ještě do konce první části ale snížil Huna. Další vedení zajistil Kometě Jakub Svoboda, ale Huna 47 vteřin před koncem třetí třetiny vstřelil druhý gól v zápase a duel se prodlužoval. V následných samostatných nájezdech byl jediným úspěšným aktérem Jakub Svoboda, který zařídil Kometě druhý bod.

Už tři zápasy v řadě nedokázala Sparta zvítězit a ani proti Litvínovu nezačali Pražané příliš dobře. V sedmé minutě prohrávali už o dva góly, dvěma slepenými brankami Rachůnka a Bahenského však dokázali skóre vyrovnat. Verva přesto šla do vedení ještě jednou, když se prosadil Hanzl. Sparta si vypracovala rozhodující náskok v závěru druhé třetiny, když během dvou minut a devíti sekund třikrát skórovala.

Plzeň otočila zápas v Budějovicích

Plzeň je ve skvělé formě. Osamostatnila se na první příčce tabulky a do Českých Budějovic jela se sérií šesti výher v řadě. Jihočechům se však podařilo Indiány řádně zaskočit, když se už ve druhé minutě prosadil Michálek, který si vzápětí připsal druhý gól po nečekaném odrazu puku od mantinelu. Západočechům se ale podařilo zápas otočit. V závěru první části snížil Vlasák a ve druhé třetině vstřelil svému bratrovi Jakubovi v bráně Mountfieldu dva góly Jan Kovář. Ve 24. minutě uspěl při trestném střílení, o deset minut později přidal druhý gól. Západočeši zvítězili i posedmé v řadě.

Poslední Chomutov přivítal další tým ze spodní části tabulky Karlovy Vary. A Severočechům se podařilo svého pátečního soka dostat v tabulce pod sebe. O vítězství rozhodli domácí ve druhé třetině, v níž se střelecky prosadili Hřebejk a Frolík. Piráti tak poskočili na 14. příčku, Západočeši klesli na 15. pozici. Na ligové dno se vrátili Tygři z Liberce.

Hokejová Tipsport extraliga, 36. kolo
Třinec - Zlín 3:2on-line
Branky: 4. Adamský, 28. Rákos, 44. Bonk - 3. Balaštík, 9. Köhler.
Chomutov - Karlovy Vary 3:1on-line
Branky: 26. Hřebejk, 30. Frolík, 59. Kraft - 60. Nosek.
Kladno - Slavia Praha 0:2on-line
Branky: 24. Kuboš, 33. Kadlec.
Kometa Brno - Vítkovice 3:2 po sam. náj.on-line
Branky: 2. Hruška, 48. Svoboda, roz. náj. Svoboda - 11. Huna, 60. Huna.
Sparta Praha - Litvínov 6:3on-line
Branky: 8. Rachůnek, 9. Bahenský, 38. Forman, 38. Jánský, 40. Treille, 60. Broš - 1. Martynek, 7. Brejčák, 31. Hanzl.
Č. Budějovice - Plzeň 2:4on-line
Branky: 2. Michálek, 6. Michálek - 17. Vlasák, 24. Kovář z tr. stř., 34. Kovář, 56. Kašpařík.