Slavia - Chomutov 4:1Bednář proti Chomutovu střelecky koncertoval, a tak Slavia vyhrála už pošesté za sebou

8. Kuboš 1 : 0
35. Hromas 1 : 1
21. Bednář 2 : 1
26. Bednář 3 : 1
60. Bednář 4 : 1

Už šestý zápas v řadě vyhráli hokejisté Slavie, když v utkání 37. kola Tipsport extraligy porazili chomutovské Piráty 4:1. Hattrickem se o to zasloužil útočník Jaroslav Bednář. Pražané tak nad nováčkem soutěže triumfovali i ve třetím vzájemném zápase sezóny.

Ještě s Vladimírem Sobotkou respektive Michaelem Frolíkem nastoupily oba celky a právě oba hráči vracející se do zámoří se ve vzájemném souboji potkali už ve čtvrté minutě. Chomutovský forvard fauloval toho slávistického a v následné přesilové hře orazítkoval Vladimír Růžička tyčku.

V osmé minutě už ale gólman Pirátů Kostúr kapituloval, když jej střelou z mezikruží prostřelil obránce Kuboš. Chomutov byl v první třetině neškodný, vždyť gólman Kopřiva musel zasahovat jen třikrát.

Už po třiceti vteřinách hry v prostřední části hry našel Sobotka při přesilové hře Bednáře, který ranou z voleje zvýšil náskok Pražanů. A o pět minut později se celá situace opakovala znovu a Bednář rovněž v početní výhodě přidal svůj druhý zásah.

Nováček soutěže se korekce výsledku dočkal po pětatřiceti minutách hry, když s dorážkou uspěl Hromas a slávistický brankář Kopřiva přišel po 180 minutách o svou neprůstřelnou sérii.

Ve 48. minutě opět zafungovala spolupráce Bednáře se Sobotkou, prvně jmenovaný však před úplně prázdnou brankou promáchl a hattrick tak odmítl. Dvě minuty před třetí sirénou si vzali Chomutovší oddechový čas, po kterém zůstal Kostúr na střídačce, místo kontaktní trefy ale Bednář trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou klec a hattrick přeci jen zkompletoval.

37. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kuboš (Alinč, Jelínek), 21. Bednář (V. Sobotka, Kadlec), 26. Bednář (V. Sobotka, V. Růžička ml.), 60. Bednář (Kuboš) - 35. Hromas (Sikora, Důras). Rozhodčí: Šír, Polák - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 3938.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný - Bednář, V. Sobotka, Tomica (21. Vrdlovec) - Micka, Alinč, Jelínek - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Chomutov: Kostúr - Mrázek, Rýgl, Pulpán, Palin, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Michael Frolík - Lušňák, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, Y. Treille. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.