Karlovy Vary - Liberec 1:3Liberec vyhrál v Karlových Varech, které jej střídají na dně

2. Pech 1 : 0
28. Čakajík 1 : 1
45. Urban 1 : 2
58. Bulíř 1 : 3

Hokejisté Liberce zvítězili ve 37. kole Tipsport extraligy v Karlových Varech 3:1 a posunuli se z posledního na dvanácté místo. Na dno naopak klesla Energie, která v pátek prohrála i na ledě aktuálně předposledního Chomutova a ztrácí na chvostu bod. Bílí Tygři, kteří se museli obejít bez kapitána Petra Nedvěda, bodovali naplno poprvé po deseti zápasech.

Úvod utkání přitom domácím vyšel. Hned ve druhé minutě využili přesilovou hru a při Dudově vyloučení prostřelil z úhlu Pince Pech. Energie byla i nadále aktivnější. Příležitost k navýšení skóre měl Zucker, který ani natřikrát nedotlačil puk do liberecké branky.

Ve 20. minutě hostující gólman zlikvidoval špičkou betonu velkou příležitost Grmana. Naopak hosty srážela v první třetině častá vyloučení, jedinou větší příležitost si vytvořil Duda, který pozorného Závorku neprostřelil.

Do druhého dějství vstoupili Bílí Tygři jako vyměnění a začali domácí přehrávat. Únik Duška a střelu Vantucha ještě dokázal gólman Závorka zlikvidovat. Ve 28. minutě už jej ale překonal v přesilovce střelou od modré čáry Čakajík.

Tygři rozhodli ve třetí třetině

Od vyrovnávací branky upadla hra do průměru a z herního projevu obou mužstev bylo zřejmé aktuální postavení v tabulce. Přesto mohli jít Severočeši při šancích Dudy a Filippiho do vedení. Domácí odpověděli pouze v polovině zápasu možností Vachovce, který z ideální přihrávky Skladaného trefil pouze Pincovu lapačku.

Nápor lépe se pohybujícího Liberce pokračoval i v závěrečné třetině. Ve 45. minutě si pohráli s domácí obranou Bortňák s Urbanem, který střelou pod horní tyč otočil vývoj utkání. Po vstřelené brance hosté šikovně bránili své obranné pásmo a karlovarské hráče nepouštěli do větších příležitostí. Přesto v 57. minutě po velkém závaru před Pincovou brankou mohl Skuhravý srovnat stav.

Energie vrhla všechny síly do útoku a zapomněla na zadní vrátka. V 58. minutě definitivně rozhodl Bulíř po přesné přihrávce Filippiho. Na výsledku nic nezměnila ani dlouhá hra bez brankáře.

37. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Pech (J. Drtina, D. Nosek) - 28. Čakajík (Filippi), 45. T. Urban (Bortňák), 58. Bulíř (Filippi, Víšek). Rozhodčí: Homola, Souček - Horinek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3203.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz, Prošek - Bicek, Pech, Zaťovič - Skladaný, V. Polák, Vachovec - Pohl, Skuhravý, J. Doležal - Zucker, J. Heřman, Košťál. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Liberec: Pinc - Čakajík, Štich, Vitásek, Výtisk, Čutta, Jánošík, Ulrych - Duda, Filippi, Víšek - Dušek, Bárta, Bulíř - Galamboš, Krejčík, Vantuch - Kica, J. Vlach, Bortňák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.