Plzeň - Kladno 4:1Vedoucí Plzeň v poklidu porazila oslabené Kladno bez Jágra

13. Vlasák 1 : 1
23. Straka 2 : 1
24. Johnson 3 : 1
28. Kašpařík 4 : 1

Hokejisté vedoucí Plzně porazili ve 37. kole Tipsport extraligy před vyprodanou ČEZ arénou Kladno 4:1 a připsali si osmou výhru za sebou. Oslabená sestava Rytířů vstoupila do utkání aktivněji a záhy získala zásluhou Jiřího Kuchlera vedení. Západočeši však stačili do první přestávky srovnat díky trefě Tomáše Vlasáka a v prostřední části třemi góly během necelých pěti minut rozhodli.

Kladno nastoupilo do utkání bez zámořských posil Jágra, Plekance a Tlustého a chyběli mu i Patera, Hlaváč, Dragoun, Kameš a Libor Procházka. Hra na tři útoky ale záhy dostala hosty do tempa a až gólman Svoboda zastavil odvážný průnik Eberleho. Na druhé straně protáhl Dvořák svojí dorážkou Cikánka. Úvod ale patřil lépe bruslícím Rytířům a ve 4. minutě otevřel skóre doklepnutím Obdržálkova vyraženého pokusu kladenský kapitán Kuchler.

Domácí pozornou obranu hostů překonali až ve 13. minutě. Cikánek vyrazil Marušákovu ránu jen k Vlasákovi, jenž si mezi kruhy počkal na vhodný okamžik k zakončení a vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později mohl Kladnu vrátit vedení Lukáč, při přečíslení dva na jednoho ale Svobodu neprostřelil. Hosté hrozili právě z brejků, Obdržálek však zblízka netrefil odkrytou branku a naopak chvíli před pauzou po akci Straky s Vlasákem zamířil v dobré pozici Frolo pouze do Cikánkova ramene.

Indiáni udeřili třikrát v rozmezí pěti minut

Ve 23. minutě už domácí udeřili při přesilové hře, když po krásné kombinaci Vlasáka s Gulašem měl už snadnou práci Straka. Navíc o 57 vteřin později se odrazila nepřesná střela Hanzlíka od zadního mantinelu k Johnsonovi, který z úhlu zvýšil na 3:1. Hosté zahrozili krátce po skončení své přesilovky ve 27 minutě, Melkovu střelu mířící do opuštěné branky však dokázal zblokovat Jeřábek. Vzápětí naopak po vyhraném vhazování v útočném pásmu přidal zblízka bekhendem Kašpařík čtvrtý gól.

Nápor rozjeté Plzně vrcholil během početní výhody ve 35 minutě, kdy Vlasák dvakrát ideálně našel přihrávkou Gulaše. Nejlepší střelec Indiánů ale nejprve zblízka nepřekonal Cikánka a za chvíli v samostatném úniku vypálil nad. Rytířům se přesilovky nedařily. Při šanci Kašpaříka ve vlastním oslabení je zachránil Cikánek a minutu před druhou sirénou nevyužili 31 vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu.

Závěrečná část se hrála pouze z povinnosti. Domácí v poklidu kontrolovali svůj tříbrankový náskok a kladenský trenér Vojta nasadil kompletní pětku juniorů. Při plzeňské přesilovce v 50. minutě musel dvakrát skluzem zasáhnout Cikánek proti střelám Straky bez přípravy a jeho protějšek Svoboda zlikvidoval šanci osamoceného Melky a odolal také dvěma kladenským početním výhodám.

37. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Vlasák (Marušák), 23. Martin Straka (Gulaš, Vlasák), 24. Johnson (Jiří Hanzlík, Dvořák), 28. Kašpařík (Dvořák) - 4. Kuchler (Obdržálek). Rozhodčí: Blecha, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 8236 (vyprodáno).
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo, od 43. navíc Dan Růžička - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Lev, Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Petruška, Havlíček, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, Mocek, Piskáček, od 46. navíc Drtil, Doudera - Eberle, Lukáč, M. Látal - Kuchejda, Kuchler, Obdržálek - Kubica, Melka, Dalecký - od 46. navíc Veber, Strnad, Redlich. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.