Pardubice - Brno 5:3Pardubice porazily Brno a vrátily se do první desítky

28. Buchtele 4 : 1
29. Čermák 4 : 2
54. Čermák 4 : 3
55. Bartek 5 : 3

Hokejisté Pardubic vyhráli v 37. kole Tipsport extraligy nad Kometou Brno 5:3 a úřadující mistr se tak po třetím vítězství za sebou posunul z jedenáctého na deváté místo. Sedmé Kometě se naopak nedaří a prohrála šestý ze sedmi duelů.

Před utkáním vhodila slavnostní buly mezi hole brněnského Divíška a pardubickou posilu z Ufy Rolinka olympijská vítězka Mirka Knapková. Domácím vyšel vstup do utkání a už po po 35 vteřinách otevřel skóre kapitán Somík. V šesté minutě chyboval za brankou Trvaj a pardubický junior Veselý pohodlně zasunul kotouč do prázdné branky. Radoval se tak z premiérového gólu v extralize.

Do brněnské branky pak nastoupil Falter, který ve zbytku první třetiny čelil čtrnácti střelám Pardubic. Gólu se ale dočkali jen hosté, když už za 94 vteřin snížil Tomáš Svoboda. Hráči Komety přidali na důrazu, což Pardubicím přineslo tři přesilovky, ale Brno se ubránilo.

Ve 22. minutě ale Východočeši udeřili naopak při svém oslabení, když po ideální přihrávce Benáka prosadil Buchtele. Předtím na druhé straně promarnil šanci Jakub Svoboda. Ve 28. minutě se prosadil opět Buchtele a získal Pardubicím už tříbrankový náskok. Hned za 14 vteřin se ale radovala Kometa po Čermákově trefě.

Přesilovky na obou stranách už v druhém dějství stav nezměnily. Ve 38. minutě byl blízko svému prvnímu gólu po návratu do extraligy Rolinek, ale jeho střelu zlikvidoval Falter.

Ve třetí části se oba celky nechtěly spokojit s průběžným výsledkem a brankáři na obou stranách byli v neustálé permanenci. Domácí v těchto fázích hry preferovali důraznou aktivní obranu a využívali každou příležitost k rychlým brejkům.

S blížícím se koncem se stupňoval tlak Komety a v 54. minutě brněnským hráčům přinesl kontaktní gól z hole Čermáka, který se důrazně prosadil ve skrumáži před Salfickým. O minutu později ale Brno zapomnělo na útočné modré čáře Bartka, který překonal Faltera a pojistil vítězství.

37. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Somík (Bartek, Rolinek), 6. J. Veselý, 22. Buchtele (Benák, T. Nosek), 28. Buchtele (Kousal, Vašíček), 55. Bartek (Somík) - 7. T. Svoboda (Divíšek, Bičánek), 29. Čermák (H. Zohorna, Švrček), 54. Čermák (Malec, J. Hruška). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9. Bez využití: V oslabení: 1:0. Diváci: 10.035.
Pardubice: Salfický - Benák, M. Drtina, Kočí, Gawryletz, Vašíček, Zdráhal - Bartek, Rolinek, Somík - J. Veselý, Kousal, Buchtele - T. Nosek, T. Zohorna, Šagát - Cetkovský, Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík, Lubina a Pospíšil.
Kometa Brno: Trvaj (6. Falter) - Bičánek, Švrček, Kováčik, Žižka, Valach, Malec - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Erat - Dočekal, Koreis, Burian. Trenéři: Venera a Oslizlo.