Rubriky:

Tipsport extraliga

Liberec porazil Vary potřetí v sezóně stejným výsledkem. Snad nám to vyjde i napočtvrté, přeje si Čakajík

7. ledna 2013 14:59

Pořádně zhluboka si v neděli oddechli hokejisté Liberce. Po deseti zápasech v nejvyšší soutěži se totiž opět radovali z tříbodového zisku. Navíc v Karlových Varech, které se v tabulce nacházely těsně před nimi. Vítězství na ledě Energie 3:1 bylo umocněno i tím, že Bílí Tygři postrádali v sestavě kapitána a vůdce Petra Nedvěda. Důležitý vyrovnávací gól hostů zařídil obránce Martin Čakajík. "Štěstí se přiklonilo na naši stranu," liboval si slovenský bek v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Jak moc si vážíte vítězství v Karlových Varech?
Pro nás to bylo ubojované utkání, které jsme zvládli. Štěstí se přiklonilo na naši stranu. Jsme za to vděční, protože po předešlém zápase s Pardubicemi nebyla naše situace optimální. Je zajímavé, že jsme nad Vary vyhráli potřetí stejným výsledkem. Jen si přejme, aby toto klišé vydrželo i ve čtvrtém vzájemném duelu. Ale to je ještě daleko.

Po zápase panovala ve vaší kabině obrovská radost. Čím to?
Měli jsme k tomu důvod. Vždyť předtím jsme za tři body nevyhráli už deset kol. To čekání bylo dlouhé a přišlo v pravý čas. Brali jsme to jako úlevu. Jednak jsme zdolali nebezpečného soupeře, který se pohybuje kolem nás v tabulce, a pak nám to vítězství pomohlo, abychom opustili poslední příčku. Takže jsme si trošku víc zakřičeli, ale víme, že jeden úspěšný zápas v kontextu celé sezóny zase tolik neznamená.

Jak tedy vnímáte situaci v tabulce?
Když jste na dně, je to psychicky svazující. Ale člověk se snaží na to nemyslet. Musí se soustředit na svůj výkon. Extraliga je pořád vyrovnaná a stát se může cokoliv. Nezbývá, než bojovat naplno až do konce.

Přitom vám souběžně chybějí v sestavě ofenzivní opory Nedvěd, Kudrna a Pospíšil. Je těžké hrát bez nich?
Jsou to nesmírně zkušení hráči, kteří když jsou na ledě, určují ráz naší hry. Ve Varech jsme při jejich absenci uspěli, ale dobře si uvědomujeme, že s jejich přítomností můžeme být ještě silnější. Petr Nedvěd by měl v úterý proti Brnu už nastoupit a snad se postupně uzdraví i momentálně marodící Jarda Kudrna s Tomášem Pospíšilem.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..