Litvínov se dvěma obránci v útoku udolal Slavii

LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova v pátečním severočeském derby nestačili na Liberec, v sobotní předehrávce 24. kola extraligy svůj nezdar v utkání s pražskou Slavií zcela odčinili. Ačkoliv museli trenéři Chemiků poslat do útoku dokonce obránce, připsali si vítězství 3:1.

Litvínovu chyběl kapitán Reichel, nemocný Kůrka a Gombár, takže se na postu útočníka objevil vedle obránce Kloboučka také další zadák Poživil.

V první třetině měli ze začátku hosté o něco více ze hry a pilně zaměstnávali domácí gólmana Jarinu, ale potom se hra vyrovnala. Třebaže oba celky pokračovaly v poměrně vysokém tempu, branka nepadla.

Ujala se až akce před polovinou zápasu, při níž si najel mezi kruhy obránce Ťupa a švihem do horního růžku otevřel skóre zápasu. Zanedlouho chemici vedli už 2:0, když se dvě sekundy před návratem vyloučeného Dudy nadvakrát prosadil Trávníček, který stál zcela osamocený před Fraňkem.

Nástup do posledního dějství měli lepší domácí: jejich náskok už po 41 sekundách zvýšil Ručinský, který získal kotouč a bekhendovou střelou překonal Fraňka. Po čtyřech minutách se potom dostali ke slovu i hosté, když Duda tečoval střelu Vašíčka a puk skončil za Jarinovými zády.

Sedm minut před koncem hrála Slavia přesilovku, příležitost ke snížení však prohospodařila. Navíc dvakrát mohla dokonce inkasovat, když Balázs dvakrát vystihl rozehrávku soupeře na modré čáře. Při druhém brejku a střele Trávníčka zachránila Fraňka horní tyčka.

Závěr už potom patřil Litvínovským, kteří mohli při akci Ručinského se Zálešákem přidat ještě čtvrtý gól. Franěk ale jejich úmysl vystihl a nebezpečí zlikvidoval.

Litvínov - Slavia 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Ťupa (L. Havel, Kubinčák), 30. Trávníček (Hranáč, Balázs), 41. Ručinský (Branda, Šlégr) - 45. Duda (Vašíček). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití. 1:0. Diváci: 3490.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa - Zálešák, Branda, Ručinský - Trávníček, Hübl, Balázs - L. Havel, Kubinčák, Skelnička - Poživil, Dunlop, Klobouček. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Slavia: Franěk - Žabka, Kadlec, J. Novák, Klouček, Graňák, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Sup - Vlasák, Stümpel, Pálffy - Antoš, Vašíček, Duda - Dlouhý, P. Martinec, M. Kopecký - Tomica. Trenéři: Růžička a Weissmann.