Třinec - Slavia 5:2Slavia v Třinci dvakrát vedla, ale utekl jí závěr druhé části

46. Varaďa 5 : 2

Díky třígólové smršti v závěru druhé třetiny porazili hokejisté Třince v 38. kole extraligy Slavii 5:2 a šestou výhrou na vlastním ledě potvrdili roli nejlepšího týmu soutěže na domácím hřišti. Pražané ve Werk Aréně dvakrát vedli, ale v závěru druhé části neustáli tlak soupeře a během pěti minut dostali tři branky. Gól a dvě asistence si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Martin Růžička.

Navzdory lehkému otřesu mozku z minulého utkání Růžička do úterního zápasu nastoupil, ale ani jeho přítomnost nezachránila chabou úroveň první třetiny. Po 'krvavém' faulu Orsavy na Kadlece měla Slavia v úvodu výhodu čtyřminutové přesilovky, ale gólovou šanci si nevypracovala.

Právě Růžičkovi nabil v 15. minutě do dobré palebné pozice Hrabal, ale domácí kanonýr vyprášil v první zajímavé situaci jen Furchův pravý beton. Ospalé Oceláře probrala až první inkasovaná branka; patnáct sekund před koncem první dvacetiminutovky zblízka puk za Hrubce doklepával Sklenář.

Třinecký kouč Turek po přestávce skoro už tradičně reagoval stažením čtvrtého útoku ze hry a jeho tým nabíral tempo. Květoň tváří v tvář Furcha kličkami ještě nevymíchal, ale domácí nápor ve 28. minutě rozpoutal Klimenta, který už se po příhře Polanského zpoza branky nemýlil.

Tříbranková smršť zápas otočila

Přišel ještě jeden záchvěv Slavie. Domácím ve středním pásmu ujel Klhůfek a ranou pod horní tyčku vrátil Pražanům vedení. To se však v závěrečné pětiminutovce druhé části rozsypalo pod náporem soupeře. Růžička přelstil Furcha bekhendovou kličkou a dal svůj 31. gól ročníku, přesilovku pak dorážkou do prázdné branky využil Galvas a další nezištný pas Polanského poslal z mezikruží za Furchova záda Lojek. A to ještě velkou šanci spálil Květoň.

Slavia se na začátku závěrečné části snažila zvýšenou aktivitou vstřelit kontaktní gól, ale její převahu uťal pátým gólem Varaďa, který puk bekhendem technicky zasunul za Furcha. Skóre ještě v závěru mohl vylepšit Peterek, ale ze samostatného nájezdu ztroskotal na Furchovi.

Pražané po šesti kolech v řadě nezískali ani bod, domácí naopak sérii zápasů, ve kterých bodovali, protáhli na šest.

38. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Klimenta (Polanský, Klouček), 34. M. Růžička (Orsava), 38. Galvas (M. Růžička, Roth), 39. Lojek (Polanský, Klouček), 46. Varaďa (Peterek, M. Růžička) - 20. Sklenář (V. Růžička ml., Kolařík), 33. Klhůfek (Stránský). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6, navíc Polanský (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3225.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, od 57. navíc Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Hampl. Trenéři: Turek a Janků.
Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Beňovič - Skokan, Alinč, P. Jelínek - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín - Micka, Žejdl, Vrdlovec - od 41. navíc T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.