Budějovice - Karlovy Vary 3:5Vary uspěly na jihočeském ledě a už nejsou poslední

České Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic prohráli v 38. kole extraligy s Karlovými Vary 3:5 a připsali si pátý nezdar za sebou. Západočeši díky výhře, o které definitivně rozhodli v závěru třetí třetiny, opustili poslední místo tabulky.

Hostům se vydařil úvod zápasu, v 6. minutě otevřel skóre po nenápadné akci Pech, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před domácí brankou a doklepl kotouč za Kovářova záda. V přesilovce odpověděl vyrovnávací trefou Mertl, který zblízka tečoval Frühaufovu střelu od modré čáry.

Ve 12. minutě upadl v obranném pásmu Vydarený a Vachovec se náhle ocitl sám před Kovářem, jeho pokus o zakončení ale ztroskotal na levém betonu budějovického brankáře. Zakrátko ale Pech nabruslil z levé strany do útočné třetiny a střelou švihem trefil horní růžek domácí branky. Příležitost k vyrovnání se naskytla Sujovi, ten však před Závorkou nedosáhl na přihrávku od Knotka.

V úvodu druhého dějství vypálil utěšenou střelu z pravého kruhu Knotek, ale domácí marně usilovali o vyrovnání i v následující přesilovce, kdy se dostal do jediné větší šance Langhammer. Brzy hráli přesilovku také hosté, jenže Kováře vůbec neohrozili. Ve vlastním oslabení naopak nebezpečně střílel aktivní Knotek.

V dalším průběhu měl slibnou příležitost Dej a po něm Suja, ale skóre se neměnilo. Od polovinu zápasu Jihočeši znatelně přidali, ale Karlovarští úspěšně odolávali jejich rostoucímu tlaku. Při jednom z mála protiútoků dobře mířil Doležal, na Kováře však nevyzrál.

Na začátku třetí třetiny hráli domácí skoro minutu ve čtyřech proti třem. Do šance se dostal Mertl, ale neuspěl stejně jako Langhammer v pokračující klasické výhodě. Naopak Západočechům stačilo devět sekund při trestu Šimánka ke vstřelení třetího gólu, o který se po vyhraném buly postaral Zaťovič. Za necelou minutu ale snížil Vydarený střelou od modré čáry a tentýž hráč za další minutu v přesilovce ze stejné pozice vyrovnal.

Posunout domácí do vedení mohl poté při karlovarské přesilovce Dej, kterého do sóla vyslal Langhammer, ale slovenský útočník Závorku nepřekonal. Prosadili se tak hosté. V 56. minutě jim vedení zajistil Vlach, který hrál první zápas po příchodu z Liberce. Na jeho šťastnou trefu už České Budějovice neodpověděly, naopak při jejich power play pečetil výhru hostů gólem do prázdné branky Koblasa.

38. kolo hokejové extraligy:
HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 8. Mertl (Frühauf, Kotalík), 44. Vydarený (Šimánek, Knotek), 45. Vydarený (Langhammer) - 6. Pech (Zaťovič, D. Nosek), 13. Pech (Bicek, J. Drtina), 43. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 56. R. Vlach (J. Doležal, Bicek), 60. Koblasa. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 3229.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Kotalík, Mertl, L. Kohn - Dej, Langhammer, Rousek - Šimánek, Knotek, Suja - Rob, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Skladaný, Doležal, R. Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Rohan. Trenéři: Žemlička a Kverka.