Kladno porazilo Zlín a je třetí

ZLÍN

Poprvé v sezóně přišli hokejisté Zlína na vlastním ledě o tři body, vítězství Kladna 5:2 ve 24. kole extraligy navíc posunulo středočeský celek na třetí místo tabulky. Čtvrtá Slavia má však k dobru zápas právě s Hamé. Zlínští mohou paradoxně v úterý pomoci Kladnu pozici udržet, pokud v Praze uspějí.

V domácí brance se tentokrát objevil místo Murína Altrichter, který kapituloval už v sedmé minutě. Při útočné akci Zlína si rozhodčí nevšimli šesti kladenských hráčů na ledě, k puku se dostal nekrytý Kysela, který zakončil samostatný nájezd přesnou střelou mezi betony zlínského gólmana. Sudí Kubeš branku i přes protesty domácích hráčů uznal.

Zlínské hokejisty tento moment na chvíli vyvedl z tempa, ale ve 13. minutě se dočkali vyrovnání. Noskovu odraženou střelu dojel Zubíček a trefil místo mezi Orctovými chrániči. Za dvě minuty hosté opět vedli, když Bílkův pokus se štěstím skončil za Altrichterem. Branka byla připsána Paterovi.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili Zlínští aktivně a hned v první minutě musel kladenský gólman zasahovat lapačkou proti Eratovi. Stejný hráč se dočkal ve 24. minutě, kdy nejprve připravil výhodnou palebnou pozici Leškovi, potom se dostal k odraženému puku a trefil místo u levé tyče. Ani tentokrát však nerozhodný stav dlouho nevydržel. Špelda napřáhl od modré čáry a kotouč z jeho hole skončil v síti. Poté vedení Kladna potvrdil Procházka.

Ani v závěrečné třetině se Zlínu nedařilo podle představ. Naopak Středočeši v poklidu hlídali svůj náskok a když ve 46. minutě potrestal Okálovo vyloučení Bílek, nebylo o vítězi pochyb.

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Udělali jsme spoustu chyb v defenzívě. Nešly nám přesilovky, musíme výpadek nahradit na cizím ledě."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Z výsledku máme velkou radost, protože Zlín patří k nejlepším mužstvům extraligy. Postrádáme Jágra, ale kluci chtějí o to víc dokázat, že to půjde i bez něho."

Zlín - Kladno 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Zubíček (D. Nosek, Kristek), 24. M. Erat (Barinka, Leška) - 7. Kysela (Gardoň), 15. Patera (V. Bílek), 27. Špelda (Patera), 32. Martin Procházka (V. Bílek, Patera), 46. V. Bílek (Martin Procházka). Rozhodčí: Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:2. Diváci: 5385.
Zlín: M. Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Vosátko, Zubíček, D. Nosek - Balaštík, Leška, M. Erat - Okál, Čajánek, Jenáček - Mokrejš, M. Čech I, Ambruz - Barinka, Kristek, Záhorovský - od 32. navíc Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Kladno: Orct - T. Kaberle, Ševc, Špelda, F. Kaberle, V. Čech, P. Kasík - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Gardoň, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Michael Frolík, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.