Rozjetá Plzeň rozdrtila Třinec

PLZEŇ

Hokejisté Plzně se po třech zápasech venku vrátili do domácího prostředí a proti Třinci potvrdili, že trápení před vlastním publikem z úvodu sezóny je pryč. Oceláře rozdrtili 5:1 a potřetí za sebou si na vlastním stadiónu připsali plný bodový zisk. O své výhře rozhodl Lasselsberger třemi góly už v úvodní třetině.

Třinec nastoupil se čtyřmi útoky, ale zahájil utkání ve velkém útlumu. Skóre otevřel v páté minutě Josef Straka, který využil nedůslednost hostující obrany a zblízka prostřelil gólmana Vojtka.

Hosté se k první střele dostali až v 11. minutě a Plzeň jejich pasivitu potrestala dvěma góly v rozmezí 53 vteřin. Nejprve Josef Straka přiťukl Cibákovi a ten tváří v tváří proti Vojtkovi nezaváhal. Poté skvělou přihrávkou Pospíšila nepohrdl Mrázek a v pádu přidal třetí gól domácích.

Pohyb a rozehrávka hostí byla žalostná i ve druhé části, a přestože v útočné aktivitě polevili i domácí, měli stále více ze hry. Hosty od další pohromy zachránil Vojtek, který zmařil Josefu Strakovi samostatný únik. Jeho protějšek Duba byl naopak většinu části bez práce.

Čtvrtou trefu domácích přidal do odkryté branky po odrazu kotouče od zadního mantinelu po Cartelliho bombě Martin Straka. Za chvíli hráli domácí už druhou početní převahu pěti proti třem, znovu však neuspěli. Závěrečná část se už hrála pouze z povinnosti. Výsledek uzavřel úspěšnou tečí domácí Kudrna.

Plzeň - Třinec 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. J. Straka, 13. Cibák (Jindřich, J. Straka), 13. Mrázek (Kudrna, D. Pospíšil), 31. Martin Straka (Cartelli), 56. Kudrna (Trnka) - 54. Vítek (Martynek, Bordowski). Rozhodčí: Minář - Dědek, Chytil. Vyloučení: 4:7, navíc Výtisk (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 5833.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - Martin Straka, Michal Straka, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Cibák - Mrázek, Kudrna, D. Pospíšil - od 44. navíc Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.
Třinec: Vojtek - Hunkes, J. Malinský, Podhradský, Mezei, M. Rozsíval, Chvátal, od 26. navíc Houdek, Všetečka - Peterek, Bonk, Hašek - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Martynek, Vítek - Kucharczyk, Polanský, Čakajík. Trenéři: Marek a Mach.