Plzeň - Třinec 2:3 PPPolanský zařídil Třinci dva body z Plzně, která doma prohrála po pěti zápasech

6. Pletka 1 : 0
19. Adamský 1 : 1
33. Pletka 2 : 1
51. Polanský 2 : 2
62. Polanský 2 : 3

Plzeň

Hokejisté Třince zvítězili ve čtvrteční předehrávce 39. kola Tipsport extraligy na ledě Plzně 3:2 v prodloužení, když rozhodující gól vstřelil v 62. minutě Jiří Polanský. Západočeši tak ukončili sérii pěti domácích výher v řadě. Oceláři bodovali posedmé za sebou a posunuli se na druhé místo tabulky, na vedoucí Indiány ztrácí momentálně deset bodů.

V atraktivním souboji dvou nejofenzivnějších celků soutěže udeřili po zahřívací pětiminutovce jako první domácí, kteří v zápase postrádali Marušáka s Kratěnou. Kovář našel zadovkou před bránou osamoceného Pletku, jenž z bezprostřední blízkosti zamířil přesně pod víko. Třinec, který přicestoval na západ Čech bez zraněného Bonka, mohl odpovědět v 9. minutě. Klimenta ale orazítkoval pouze tyč a po následné dorážce zachránil tělem svůj celek od vyrovnání St. Pierre.

V závěru první třetiny mohl pojistit vedení nejlepší střelec Indiánů v této sezóně Gulaš, jenže neuspěl a tak přišel trest. Necelé dvě minuty před koncem si Adamský ve středním pásmu šikovně posunul nahozený puk před sebe a své sólo zakončil chladnokrevně mezi betony plzeňského gólmana.

Pletka vrátil Plzni vedení

Úvod druhé části patřil Ocelářům. Hned po pár sekundách měl obrovskou šanci Květoň a Západočechům pomohlo břevno. Velkou příležitost spálil poté i bekhendem Orsava a skvělou pětiminutovku hostů završil Polanský, jenž uháněl sám na bránu, síť ovšem nerozvlnil.

Svěřenci trenéra Razýma posléze přežili i dvojnásobnou početní výhodu soupeře a naopak svou přesilovku pět na tři zužitkovali. Ve 32. minutě nejprve Hrubec výborně vyrazil tutovku Vlasáka do odkryté brány, puk ale nestačil přikrýt a Pletka z dorážky vrátil Indiánům jednobrankový náskok. Slezané toužili po vyrovnání a nebyli k němu daleko. Nejprve minul kanonýr Růžička a těsně před druhou přestávkou to zkoušel nadvakrát Adamský. Poprvé ho ale vychytal Svoboda, podruhé pak přestřelil.

Obrat zařídil Polanský

Hned zkraje závěrečné třetiny mohl domácí uklidnit Gulaš, jeho pokus ale lapil Hrubec. Když z pěkné kombinace nepřekonal třineckého brankáře ani Vlasák, vzal osud zápasu do svých rukou Polanský. Ve 49. minutě ještě po jeho akci Svoboda ránu Adamského vyrážečkou vytěsnil. O minutu později se ovšem forvard Ocelářů již radoval. Prohnal se středním pásmem, elegantně se zbavil obránce Mozíka a svou individuální akci dokončil povedeným forhendovým blafákem.

Třinec si mohl odvézt z Plzně dokonce tři body, Adamský se řítil sám na bránu,  plzeňského gólmana ale nepřelstil.

Polanský dokonal obrat

V napínavém prodloužení měl zaděláno na hattrick Pletka, v samostatném úniku však nezamířil mezi tři tyče a naopak na druhé straně zařídil Ocelářům dva cenné body Polanský, jenž doklepl ležící puk za Svoboda záda. Plzeň zaznamenala druhou porážku za sebou, přesto nadále s velkým náskokem drží první příčku.

Hokejová Tipsport extraliga, předehrávka 39. kola
Plzeň - Třinec 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 6. Pletka (Jan Kovář), 33. Pletka (Vlasák, Jiří Hanzlík) - 19. Adamský (Lojek, Klouček), 51. Polanský (Adamský), 62. Polanský (Adamský). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Horinek, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Dvořák (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4722.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Lev, Vlček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Hampl. Trenéři: Turek a Janků.